| LoVeLy_3874 a întrebat:

Am un joc pe calculator, de acum 4-5 ani ca pe atunci tata imi cumpara in fiecare zi cate un Cd cu jocuri.Am primit intr-o zi un joc: "Minunata poveste a lui Mos Promoroaca, Ivan si Nastia" sau ceva de genu'! As vrea sa stiu dupa ce Nastia termina de lucrat sosetele Marfusei, mama vitrega o trimite la lac pentru a uda busteanual pana infloreste! Nastia umple 3 galeti cu apa din lac(pe rand una cate una)si il uda(busteanul)atunci busteanul facadui-se mila de Nastia, infloreste! Apoi vine nivelul cu Ivan(ca sa zic nivel, ca altfel nu stiu cum sa zic). Ivan trebuie sa treaca pe celalalt mal al raului pentru as gasi mireasa! Plutasul ii spune la rugamintele lui Ivan ca daca vrea sa il treaca raul trebuie sa ii plateasca 2 ruble.De unde as putea face rost de 2 ruble(in joc), exista si o cotofana care Ivan banuieste ca ar fi luat cheia de la sura(am uitat sa va spun ca nici cheia de la sura nu o gaseste). La mijlocul drumului intre casa si rau exista un cal care sta aproape de un copac care are infipt in el un...(nu mai stiu cum se numeste(ceva care taie copacii, ceva manual dar am uitat cum se numeste)si Ivan merge la mama sa pentru a o intreba cum poate lua. din copac? deci nu stiti cum as putea sa gasesc/sa ma plateasca cineva(in joc) 2 ruble pentru ai gasi mireasa? please... cel care raspunde primul dar si corect dau funda!

Răspuns Câştigător
| Anim3FaNG1RL a răspuns:

Nu trebuie sa faci 2 ruble pentru ca trebuia sa iei o plasa care e langa batranul acela de langa pluta si plasa aia o bagi in apa si pescuiesti 3 lucruri o cizma un ibric ruginit si o ancora apoi dai click pe cizma si iese un inel te duci la copac si acolo dai click pe ferastrau si nu poti sa-l iei apoi te duci la casa lui, pui ibricul pe un bat din curtea acea dar am uitat cum se numeste batul oricum ai sa vezi u si dupa ce pui ibricul acolo pui si inelul si ai facut capcana cotofanei apoi dupa ce zboara cotofana de acolo dai click dreapta pe cuibul ei si iei cheia deschizi camera aceea ca am uitat cum se numeste si ei o franghie pui ancora de franghie si te duci la copac agati ancora de copac si celalt capat il pui pe cal, calul o sa traga si va rupe copacul u iei ferastraul si cu el vei taia tija de la carul din curtea de la casa lui. Tija aceea o vei folosi pe post de vasla si vei trece lacul. daca vrei si continoarea anuntamawinking!

| LoVeLy_3874 explică (pentru Anim3FaNG1RL):

Anim3FaNG1RL mi-a fost de mare ajutor raspunsul taukiss
Dar cum trec de Talhari? Stii nu se prea aude` si nu inteleg ce conversatie dintre Talharii cu "Eroul"hee hee. Daca imi poti da contiunuarea ti.as fi foarte recunoascatoare

| Anim3FaNG1RL a răspuns (pentru LoVeLy_3874):

Pai le dai talharilor aceia mancarea aia care i-a dato maikasa... si or sa se bata pe ea. si in fine ma anunti pentrurestul big grin

| LoVeLy_3874 explică (pentru Anim3FaNG1RL):

Stiu k te enerveez.Dar te rog daca poti explica-mil.pe tot.ca sa nu te mai deranjez:*.Am trecuut de talharii`. acum sunt la pestera aceea:-s.si tot nu reusesc...am incercat toate metodele posibilee.da nu` reusescthinking te rog Ma ajuti?

| Anim3FaNG1RL a răspuns (pentru LoVeLy_3874):

rolling on the floor pai de fapt chiar imi face placere k te pot ajuta ^.^ stiu acest joc pederost big grin pentru ca acum multi ani cand mi l-am luat eu impreuna cu mama, si matusha mea ne-am distrat rezolvand acest joc laughing pai acum k ai trecut de talahari presupun k ai ajuns la un mos pe care nu mai stiu cum il cheama. apoi intri in pestera, unde gasesti un liliac caruia trebuie sa ii dai mancare nu stiu` pentru ce.in fine trebuie sa treci in parte cealalta a pesteri big grin ca sa descizi calea mi se pare k ai o potcoava pe care trebuie sa o iei si sa o pui pe perete si apoi mi se pare k trebuie sa imingi cu un bustean.rikm sper ca te-am ajutat pana aici eu o sa imi instalez din jocul acum ca sa imi pot aduce aminte sigur c etrebuie sa faci iti voi da continuare cand rezolv jocul care imi ia cam 30-60 min :*

| Skarsgardnstein_Amy_1997 a răspuns (pentru Anim3FaNG1RL):

Cum fac calu` sa rupa copacul? o.o ca nu merge straight face

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am jocul acela si m-am blocat in acelasi "nivel"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am jocul asta... Si nu pot sa fac nivelul ala...
incerc de foarte mult timp, dar nu pot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu-mi pot imagina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-mi dai jocu

| Serginyo a răspuns:

Va implor... nu stiti de unde as putea downloada sau cumpara jocul?/ crying((( il caut de un infinit de ani da nu il mai gasesc,...

| Dan550 a răspuns:

Am si eu o problema.Am ajuns la partea in care Ivan s-a transformat in urs.
Am rezolvat toate greselile mai putin cea in care trebuie sa repar caruta.Cum sa fac.Stiu ca trebuie sa atasez Vasla dar nu stiu cu ce T_T Help.

| TheRocky00 a răspuns (pentru Dan550):

Dan_Prisacariu_1988 cum ai reusit sa imi ceri scuje la maikasa de tija de la caruta pe care ai luat-o si ti-ai facut vasla?

| andrada1593 a răspuns (pentru TheRocky00):

Nici eu nu pot sa pun tija. ma poate ajuta cineva?