| NumePublicExistent a întrebat:

Am un LG GM360 iar acum vreo luna mi-am pus cartela SIM, pentru 30 de minute, intr-un Samsung s3572 chat dual sim, care avea deja o cartela in el.Saptamana asta mi s-a intamplat ca unele apeluri care trebuia sa le primesc eu,pe SIM-ul meu,le-a primit persoana in a carui telefon imi pusesem eu cartela,desi SIM-ul era in telefonul meu...ce s-a intamplat? si ce as putea face sa nu se mai intample asta?

Sper ca s-a inteles ce s-a intamplat, ca nu gasesc alt mod sa explic.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate apelurile au fost primite cand aveai cartela ta in mobilul lui, cand a fost scoasa e imposibil sa il fi sunat pe el deoarece simul tau era la tine. Nu mai bagi cardul tau in telefonul altuia avand dual sim, daca are doar o ranura sim da apoi dupa ce vorbesti stergi istoricul apelurilor si scoti cardul.

| NumePublicExistent explică (pentru mgtow):

Nu.cand am primit apelurile, aveam cartela in telefonul meu.pur si simplu cealalta persoana a vorbit la telefon cu niste persoane din contactele mele, care nu aveau numarul persoanei respective si ma apelasera pe mine.de asta mi se pare ciudat...

| mgtow a răspuns (pentru NumePublicExistent):

Atunci persoana aia a copiat niste contacte din cardul tau pe telefonul lui, alta explicatie nu e. Dusmania e mare.

| NumePublicExistent explică (pentru mgtow):

Ciudat.Asta explica de ce s-au "redirectionat" apelurile care trebuia sa le primesc eu? si cum as putea sa rezolv asta?

| mgtow a răspuns (pentru NumePublicExistent):

Mergi la un magazinul de telefonie mobila la care apartii pentru ca aia stiu mai multe in legatura cu asta. Si ce masuri se pot lua.