| anonim_4396 a întrebat:

Buna, dragi utilizatori ai TPU, vin si eu cu o intrebare.Deci in 2019 in luna aprilie mi-am luat un telefon nou SAMSUNG J2 CORE si cartela pe Orange.Iar de vreo cateva luni am semnal foarte slab la telefon si se intampla sa nu primesc mesaje si apeluri, care ar fi cauza? Telefonul si cartela le-am luat in acceasi zi.Stiti ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In alte locații ai semnal bun?

Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un centru Orange /caserie.
Este posibil ca trebuie schimbata cartela SIM, sa functioneze pe toate benzile de comunicatie.
Atentie, sa salvezi inainte toate numerele memorate pe cartela!

In caz ca situatia (semnal slab) persista, atunci trebuie sa apelezi la un service (telefonul nu mai este in garantia de 2 ani).