| deian7 a întrebat:

Am un skateboard RCO cu 65 de lei. De luna asta am inceput sa imi strang alocatie, skateboard-ului i so crapat un pic tail-u de imi recomandati sa fac sa imi iau un waveboard un ripstick, alta placa sau sa schimb pe placa asta(luna asta am 42 de lei luna viitoare o sa am 82 de lei, un waveboard ii 77 de lei, iar urmatoarea luna o sa am 124 de lei si o sa am bani de un skate mai bun sau un ripstick). Daca conteqaza am skateu de o spatamana si stiu sa fac 180 si oliie(doar pe loc deocamdata mai exersez). Funda si vot garantat(doar votu ii garantat la toti ca funda nu mere decat la un raspuns).

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Skateboardurile de la RCO sunt foarte naspa. Nu mai lua de la RCO.
Sfatul meu e sa strangi bani, si sa mergi la un skateshop, si iei un skate bunicel, din magazin. De obicei cele din skateshopuri sunt mai bune.
Sfatul meu e sa iei si rulmenti ABEC 7 care sunt bunicele costa 25 de lei perechea (pentru. 4 roti, am gasit eu) dar merita.

Totusi poti lua un skate din mall sau orice alt skate cand esti la inceput, dar cand prinzi skill mai tarziu, e bine sa iei ceva profesional.

Cheers.

1 răspuns:
| shaoboy a răspuns:

Eu zic sa iei unul nou pana atunci fa-ti un hobie