| AiDa_5611 a întrebat:

Am vazut ca daca nu spui in intrebare "Dau fundita" nici ca-ti raspunde cineva.Se pare ca acest site este un concurs de cine are mai multe fundite. Ei bine, NU! Acest site este facut pentru a ne ajuta semenii, nu pentru a concura prin indiferenta pentru o fundita care nu foloseste la nimic.Pe acest site sunt multi oameni care nici nu ii intereseaza de fundite, vor doar sa ajute.Doua cuvinte pentru ei:Bravo lor! Daca toti am fi la fel, nu ne-am mai chinui zile sa aflam raspunsul. L-am afla in 10 minute.Si fundita se da dupa ce ai raspuns la intrebare din bunatate, nu din rautatea si egoismul pentru o funda care nici nu-i reala.+ ca funditele se dau si fara de a mentiona asta in intrebare.Si daca nu primesti fundita nu inseamna ca nu stii nimic sau ca acel om este rau, inseamna ca a preferat putin mai mult parerea altuia.Sau a acordat fundita inainte de a citi un raspuns care iti ajunge la inima.In aceasta comunitate, TPU, vad ca lumea intra pe ea pentru fundite. Ei bine, EU NU! Trebuie sa-i respectam si pe ceilalti, indiferent de cauza, etnie, pareri, etc.Acum intrebarea meabig grine ce pe acest site va intereseaza doar funditele acelea amarate, ci nu fapta buna de a ajuta alta persona care are nevoie de ajutor? Raspunsuri explicite, va rog! Si nu mai scrieti in comentariu "Imi dai fundita?" ca atunci chiar ca n-o mai primesti.Asa iti dai de gol rautatea. Sper sa respecati ce-am scris eu, m-am chinui atat sa compun, sper ca nu degeaba! Si poate dau, poate nu dau fundite.Si ce? Nu vreti sa ma ajutati sa aflu raspunsul la intrebare? Cred ca nu voi avea decat 2 raspunsuri cel mult.Lumea de aici e prea egoista pentru a ajute pe altcineva. sad

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Motivul pentru care intru pe TPU nu a fost niciodata un titlu de expert sau niste fundite. Imi place sa vad cum gandesc ceilalti si imi place foarte mult sa ajut. Ador sa stiu ca pot fi de folos, mai ales cand vine vorba de tineri care trebuiesc modelati pentru a reusi in viata. Sunt pe TPU pentru ca sunt sociabil si imi place in general sa am cat mai multi prieteni. Toti Pentru Unu ar putea fi si sloganul nostru in viata. Din pacate nu e adevarat. Multumesc tuturor celor care au un suflet mare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu de ce ai o asa parere proasta despre aproape toti utilizatorii! Cei care spun in intrebare "dau fundita" sunt niste persoane care vor sa arate ca ei pot mult pe acest sit, si ca sa se dea mari! Daca te uiti cine face asa ceva sunt copii pana in 14 ani sau cei care nu stiu ca oricum fundita se da, chiar daca ei nu o acorda. Daca ar citi regulile ar sti! De asemenea promisiunea cu fundita este si pentru a stimula cititorii sa raspunda in numar cat mai mare pentru a putea alege raspunsul cel mai bun, sau sa se impauneze ce intrebare interesanta au pus ei de au primit "n" raspunsuri!(gen de intrebari:alba sau neagra, aia sau ailalta, etc).
Si daca te mai uiti si cata gramatica stiu, poti sa-ti faci o idee corecta despre subiect!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Hold your horses!
Sa stii ca uneori, nu apar raspunsuri la intrebari pentru simplul motiv ca nu-l stie nimeni.
Alteori, intrebarile sunt atat de stupide, incat, chiar si daca ar da ala 15 fundite, tot nu s-ar raspunde.
Sa stii ca sunt foarte multi aici care raspund cu bunavointa si care, atunci cand vad faimosul "dau fundita" scris mai mult sau mai putin agramat, nici nu mai citesc intrebarea.
Nu-i cazul sa ne bagi pe toti in aceeasi oala daca nu ti s-a raspuns la vreo intrebare, sau daca nu ti-au placut raspunsurile.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa nu generalizam nu toti alearga dupa fundite. Din punctul meu de vedere nu conteaza fundita ci satisfactia ca am putut ajuta pe cineva cu raspunsul meu. Mi-am facut multi prieteni pe acest site si asta inseamna enorm pentru mine.

| Razvan a răspuns:

Da, bun comentam dar crezi ca se schimba ceva? O intrebare care nu are DAU FUNDITA la inceput are sigur la sfarsit. Oricum, fundita o dai, nu e nevoie de reclama suplimentaraoh go on
Funditele nu au nicio importanta practica, asa ca teoretic n-are sens sa te milogesti pentru o funda.Ecuatia e simpla:raspunzi la intrebarile pe care le sti si lasi la atitudinea celui care a pus intrebarea cum acorda fundita. Da-o naiba de fundita ca mi-a mancat sufletul nu altalaughing
E foamne de funde, e foame de fundelaughing
Noroc cu Bro ca le da la kilogramlaughing

| Farcas a răspuns:

Asta e parerea ta, dragutzohappy
Eu de exemplu nu scriu la nici o intrebare,, dau fundita,, si primesc suficiente raspunsuri. Daca ma uit bine la intrebariile tale, tu esti aceea cu,, dau fundita,,. Mai sunt momente cand ratam unele intrebari, asta pentru ca nu suntem non stop pe site dar asta nu inseamna ca nu vrem sa raspundem. din contra 99% din intrebari au primit raspuns. Din moment ce ne aflam aici, toti vrem sa ajutam.Asa ca, numa gura ii de tine. Te poti supara pe mine si sa`mi dai cati stupizi vrei, dar eu zic ca am dreptate happy

Pa, pa!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

N-am avut rabdare sa citesc toata intrebarea (e prea lunga ), dar imi dai mie fundita, te rooog?batting eyelashes

| cami_5314 a răspuns:

Ce suparata esti!sad Vrei o imbratisare? big hug
Nota: ofer imbratisarea gratis, nu la schimb cu fundita tongue

| KlaudyaAddha a răspuns:

Intr-un fel, ai dreptate, insa nu in totalitate.Multi utilizatori ajuta pentru ca vor, nu din interes.Si,totusi,vad ca multi ti-au raspuns. Se pare ca te-ai inselat. Poti sa-mi dai stupizi, insa nu toti dupa acest site sunt egoisti. Poate doar vreo 1% sau 2%. Si 99% din intrebari si-au gasit raspunsuri. Deci... Se pare ca ai scris atat de mult doar pentru o mica parte din utilizatori care nici n-au citit in trebarea
Eu am raspuns la intrebari si am vazut ca multi oameni nu pun in intrebare "Dau fundita". Tu dai, pentru a atrage oamenii. Ei bine, cum ai zis su tu, trebuie' sa ne ajutam deoarece de aceea ne-am facut cont. Si multi primesc raspunsuri dupa ce s-a dat fundita... deci? Inseamna ca ei n-au nici un interes. Si sunt multi! Asa ca, te rog, nu te mai lua de toti utilizatorii care ajuta. Vorbeste in numele celor care intra in competitia "Valuri de fundite". Acestia, cum ti-am zis, sunt foarte foarte putini. Nu stiu daca o sa iti faci o parere mai buna din mesajul meu, dar vreau sa-mi stii parerea. Daca ai o parere rea despre toti, nu inseamna ca tu esti perfecta. Asa ca, te rog, schimba-ti parerea si cereti scuze celor pe care i-ai jignit cu intrebarea ta! Nu, pe mine nu m-ai jignit, dar macar multumeste-ne ca ti-am raspuns la intrebare. Hai, bye-bye!

| campanario a răspuns:

In mare parte sunt de acord cu tine happy. Personal, pentru mine "fundita " aia sau ce o fii ea, nu are importanta happy. Eu cred ca fiecare daca vrea sa raspunda, trebuie sa o faca cu gandul de a ajuta. Adevarul e ca uneori cand nu se raspunde la vreo intrebare, e pentru ca nu se stie raspunsul... Parerea mea happy.

| BiiBiis a răspuns:

Bravo AiDa! Ai o fundita. big grin Glumesc, desigur. Ai mare dreptate in tot ce ai zis. Multa lume nu raspunde decat pentru FUNDITA! Ar fi altceva daca toata lumea ar raspunde din placerea de-as ajuta semenul, dar nu este asa, ce putem face? Eu personal ma simt bine cand primesc fundita pentru ca simt ca am fost de ajutor si am dat un raspuns bun, dar in nici un caz nu cer fundita sau scriu "dau fundita" la intrebarile mele. Plus ca pe acest site sunt destui de multi oameni minori, care nu inteleg foarte bine termenul "a ajuta" pentru ca sunt inca tineri. Si cand esti tanar, te gandesti "Waw, vreau sa am multe fundite, sa fiu pe primul loc, sa fiu cel mai tare de pe acest site, sa le stiu eu pe toate si bla bla" De aceea termenul "fundita" este foarte populat. Asta este Romania din ziua de azi... Si cand te gandesti ca se va schimba in continuare si nu in bine...

| madagascar a răspuns:

Nu stiu cum e cu rautatea, dar nu uita ca multi sunt inca copii si pentru ei e o competitie, asta e, cine vrea sa ajute bine cine nu sa stea deoparte, cand am decoperit siteul asta am ramas socata cat de dezinformati sunt copii din ziua de azi, cum se maturizeaza pentru ca astea sunt exemplele lor in viata, cum se gandesc la viata sexuala la 13 14 ani, sau poate si mai devreme si multe altele.scopul siteului e sa ii ajute pe tineri sa evite niste greseli iremediabile care le poate afecta toata viata, nu conteaza cate raspunsuri primesti, conteaza sa fi informat corect, sa nu ii inducem in eroare pe acesti copii lipsiti de experienta

| Didii15 a răspuns:

Mda e cam adevaratsad. Si ai dreptate in totalitatestraight face.

Oameni trebuie sa'i ajute p altii din suflet. nu ca sa primeasca cevastraight face.sad
Si la ce e bun o fundita virtuala?laughingIti da mai multa incredere? Nu!
Recunosc si eu am cam cerut funditepuppy dog eyes[nu prea mi-a placut sa cerstraight face] Daca vrea omul poate sa iti dea daca nu.nu'ti da.
Apreciez mult tot ce ai zis tu mai sus. sper sa ne schimbam cu totisad

Take care!

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Nu toti fac asa.Eu nu scriu niciodata in intrebari ceva de genul "Dai fundita" si nici nu cer fundite.Si exista si alti utilizatori ca mine.Intradevar aici suntem toti pentru unul si unul pentru toti dar unii sunt toti pentru ei si ei pentru nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai observat prost!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Hehe, dupa cum vezi, pana acum ai 14 raspunsuri, nu 2 asa cum ziceai.

Acum, sa trec la continut.

Chiar crezi ca din 47923 de utilizatori 47900 sunt aici pentru interes? Apropo, la ce ajurta fudita asta in viata reala? Pe site te ajuta numai prin faptul ca tu cresti in rank atat. In rest in viata reala nu are nici o importanta.
Pe mine una nu ma intereseaza funditele, crede'ma. Sunt aici din simplul fapt ca imi place acest site, si pot sa zic, ca pe acest site, am observat experiente de viata, care nu credeam ca exista. Desi, in fara computerului, a internetului, parem niste persoane extraordinare, in viata de zi cu zi, nu toti sunt asa. Spun asta din propria experienta ( cand vorbesc cu o colega pe mess, o colega cu care al scoala nu vorbesc si nu am ce discuta cu ea, pe mess mai discuta ca si cum ar fi o persoana "usa de biserica"). Asa cum am zis, crezi ca toti sunt asa. Recunosc ca am spus si eu "DAu fundita" insa nu cu nume de rau, ci am zis asta pentru faptul ca eram constienta ca asa se vor afisa mai multe raspunsuri, unele chiar folositoare. Eu una, opinia mea, consider ca asa cum eu nu sunt aici din interes, ci din faptul ca imi place, si imi doresc sa fiu aici, sunt multi altii care se afla aici, tot din aceasta cauza. Si crezi ca toata lumea e egoista? Eu recunosc, ca am momente cand sunt egoista, dar acelea nu au loc pe TPU.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia uite aida cati ti-au raspuns.cum ramane cu parerea ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ti se pare... ("Ei bine, NU! Acest site este facut pentru a ne ajuta semenii, nu pentru a concura prin indiferenta pentru o fundita care nu foloseste la nimic."-da` ce dura esti tulaughinglaughinglaughing, cred ca asta stiam si noi...sa ne ajutam "semenii"laughing, esti chiar amuzantabig grin. Si oricum nu sunt foarte multi care raspund pentru fundita, ti se parebig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste tot exista competitie, dar difera participantiiwinking

| AiDa_5611 explică:

Stiu ca nu toti sunt asa, dar unii imi scriu mereu "Da-mi fundita". Si oricum, macar exista oameni care ajuta cu adevarat.Si eu pun chestii in intrebari cu "Dau fundita" ca sa raspunda unii.De acum nu mai pun.Si oricum, va multumesc ca ati comentat. @Timea, nu-ti dau stupizi.Ai dreptate.Si sa stii nu vorbeam neaparat despre tine, ci de altii.Multumesc ca ati stat atat sa cititi! (si la intrebarea asta nu dau fundita!)

| exty a răspuns:

Poate ca unii se simt de folos doar daca primesc fundita.Sau le place sa se laude. O fi vreun concurs "Cine are cele mai multe fundite" si nu stim noi[eu si nici tu]. Sa stii ca sunt si unii care te vor ajuta fara sa iti ceara ceva in schimb, deci nu te mai chinui sa afli motivul pentru care unii apreciaza o fundita virtuala decat un multumesc.

| kony a răspuns:

Sunt cu tine! Eu de curand am aflat ca se dau fundite.
ai dreptate. Eu cred ca funditele arata cat de important esti, si ca stii sa dai sfaturi, te fac sa te simti superior celorlati si nimic mai mult.
Eu una, nu am nevoie de ele.