| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut un film despre o balerina care avea impresia ca este grasa si isi dorea mult sa slabeasca si a devenit anorezica si a murit. dar nu stiu cum se numeste.
Stie cineva?big grin
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| PauLa.M a răspuns:

A Ballerina Body cumva?
saau...
ballet and anorexia

| PauLa.M a răspuns:

A Beautiful Tragedy

| yuli10 a răspuns:

Dying to Dance

Alyssa si-a dorit intotdeauna sa devina balerina, iar visul ei pare sa se implineasca atunci cand e primita intr-un celebru ansamblu de balet. Dar fiindca incepe o viata cu repetitii dure si un regim hipocaloric, Alyssa devine anorexica. Curand sanatatea ei are de suferit, iar comportamentul anormal al Alyssei, agravat de lipsa de respect pentru propria persoana, ii pune in pericol cariera si chiar viata.