| Ddyyaa94 a întrebat:

Am voie sa ma machiez cand ma duc sa-mi fac poza la buletin?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, nu e nici un fel de problema, daca te machiezi, dar ai grija, totusi, sa nu exagerezi. Succes!

| Naspa6969 a răspuns:

Nu! N'ai voie. N'ai voie nici macar cu maieu. Trebuie sa fii simpla. In buletin nu te duci la sedinta photo. Daca nu poti sa te dai cu putin rimel( da' sa nu se vada asa de mult) si putin ruj mai deschis la culoare. Sper ca te'am ajutat. Succes la buletin!

| RagazzaDiPapa a răspuns:

Da:X...Eu cand am facut poza pentru. buletin m-am dat cu rimel si creion, cu luciu si fond de ten:X.deci, daca te dai cu toate astea nu ai nicio problema, dar vezi sa nu fii numai negru pe la ochi:X

| LovelyGirl_3607 a răspuns:

NUUU!
In buletin trebuie sa arati asa cum esti tu naturala. Eventual poti sa te dai cu rimel, dar nu foarte strident.
In poza de la buletin trebuie sa ti se recunoasca trasaturile.

Papa.

| CoPcHiLaTooMiCa a răspuns:

Da ai voie

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap...eu cred ca nu ii intereseaza pe ei daca te machezi sau nu. conteaza parerea parintilor.

| liviubat a răspuns:

Asta depinde de cat de nebuni sunt militienii unde iti faci poza. Sunt unii care nu au nici o treaba si te pun la perete cu capul drept, iar altii, cu mentalitate invechita fac scandal si trebuie sa te demachezi. Ca sa impaci ambele parti mergi nemachiata sau doar foarte putin ca sa iti acopere imperfectiunile si sa arati bine in poza gen: fond de ten, rumeneste-ti unn pic obrajii, dar totul sa nu fie strident. Bafta

| abcdc a răspuns:

Eu l-am facut acum 3 ani.pff ce mult a trecut.happyhee heeeram data cu putin rimel, fara fard de pleoape si doar un pic de gloss culoarea pielii pe buze.si nu mi-a zis nimeni nimic.happyacum tu nu ar trebui sa exagerezi cu cosmeticele la varsta asta.nu e sanatos., dar asta ramane la alegerea ta.happy