| KagomeHigurashiLoveInuyasha a întrebat:

As vrea povesti de groaza de la voi (reale sau adevarate) ca vreau sa fac o carte si am mai citit astfel de povesti pe NET si mai vreau ca sunt tari.Si nu vreau site-uri ci ceva de la voi. Ma puteti ajuta? MERCI!sad

Răspuns Câştigător
| JHFAK a răspuns:

Nu am o poveste, dar te pot ajuta cu idei de capitole pwntru carte
1.Despre o calatorie care a ajuns sa se sfarseasca in cimitir
2.Reintoarcerea celor pierduti
3. O anume prezenta in jurul acestora { spirit / fantoma/ orice te duce imaignatia)
4.Decesul acestora. (putin tragic dar... )
Sper ca te-am ajutat macar putin.

1 răspuns:
| Seniorithabebi a răspuns:

Hmmm happy a fost odata o femeie, o fosta profesoara sclipitoare de matematica. aceasta iesise la pensie acum 10 ani si intre timp murise o colega de servici. colega care murise era invidioasa ca cealalta femeie a fost excelenta. intr-o zi, un fost elev ii aduse un buchet mare si frumos de trandafiri. aceasta se duse pana jos la o vecina sa ii dea o vaza in care sa puna florile, pentru ca nu incapeau in canita in care la pus. cand se intoarse de la vecina, ce crezi ca vazu? devil florile erau ofilite, geamul era spart, cartile erau aruncate si rupte, iar diplomele ei de matematica iau fost sfasiate sad. dar oare cum? fosta profesoara statea la etajul 4 iar ea incuiase usa cand plecase. ramase socata. nu disparura bani din casa si nici nimic valoros. si daca ar fi fost un jaf, de ce erau sfasiate diplomele :-s? oare cine a putut face asta?

funda? asta chiar e reala :-s