| Denysutza27 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte de aventura...ce puteti sa imi recomandati? big grin

Răspuns Câştigător
| Idealista a răspuns:

Salut,pot sa-ti recomand romanele lui Jules Verne:"Castelul din Carpati"(mi-a placut cel mai mult),"Insula misterioasa","Capitan la 15 ani","Copii capitanului Grant","Cinci saptamani in balon","Parisul in secolul XX"; romanele lui Alexandru Dumas:"Cei trei muschetari","Dupa douazeci de ani"...

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Cartile lui Alexandre Dumas.

| WeAreSmart a răspuns:

Robin Crusoe! e foarte palpitant, mi-a placut mult, e despre un tanar din familie bogata, acesta dorea aventuri pe mare, s-a scufundat corabia si a nimerit singur pe o insula unde "lupta" ca sa-si salveze viata. Ti-o recomand.

| Eugeniusu a răspuns:

Cartea Mandrie si prejudecata - Jane Austen, titlul spune tot. Este super... plina de aventura.;*

| ღAngiießăă a răspuns:

Eu citesc concert din muzică de bach sau capatul cercului :) intră şi uitete pe blogul meu am recenzii la mai multe cărţi. www.dincolode-cuvinte.blogspot.ro

| sanda45 a răspuns:

Una dintre cele mai bune carti citite de mine este "Ingeri si Demoni" de Dan Brown,aici simbolistica se imbina perfect cu aventura,de asemenea si Codul lui DaVinci,Simbolul pierdut,Aventurile lui Sherlock Holmes,Hercule Poirot,Miss Marple,Ultimul Mohican,Tacerea Mieilor,Hannibal,O mana de oase,Nasul de Mario Puzo- o capodopera ecranizata de Ford Coppola,Culoarul Mortii de Stephen King.
Eu una iti recomand toate cartile scrise de Stephen King,Thomas Harris,John le Carre, Sir Arthur Conan Doyle, Dan Brown, Agatha Christie-regina crimei, reprezinta exact genul aventura.
Spor la citit. FUNDA?

| geani3001 a răspuns:

''Print si cersetor'' sau ''Calatorie spre centrul pamantului''

| steauafermecata a răspuns:

Robin Hood happy

| roby1298 a răspuns:

Ciresarii de Constantin Chirita.
Aventurile lui Huckleberry Finn de Mark Twain