| razvanalexandru98 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa citesc o carte, dar nu stiu ce carte. Daca ma puteti ajuta, as dori o carte de aventura.

Răspuns Câştigător
| BadGirl000 a răspuns:

-Twilight,Jurnalele vampirilor sau vampiri sudului sunt niste carti interesante, mie mi-au captat atentia

20 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Anna Karenina - Lev Tolstoi

| greyhound a răspuns:

"Moartea regelui Arthur". Are 5 volume, asta ca sa nu te plictisesti

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Cati ani ai? daca ai intre 7 si 13 ani, citeste jurnalul unui pusti si/sau jurnalul vampirilor

| razvanalexandru98 explică (pentru XxTerrorxX2):

Am 15 laughing

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru razvanalexandru98):

Mda tot poti incerca jurnalul vampirilorhappy

| Lamaitzza a răspuns:

Portalul spre taramul Mirrorscape-Mike Wilks, incearc-o, are aventura permanent.

| LarriBia a răspuns:

Ai citit Cireșarii? big grin

| teodora24 a răspuns:

Constantin Chirita-Ciresarii

| Papillon09 a răspuns:

Daca esti la inceput de drum pe calea lecurii iti recomand o carte scurta dar plina de actiune si placuta- Vendeta/ Un pariu fatal de Alexandru Dumas eu am cartea cu ambele titluri, este posibil sa le gasesti si separat.
Sper sa-ti placa. happy

| WhatDăFack a răspuns:

Citeşte ceva de la Jules Verne, sunt geniale.:d

| yourcrys a răspuns:

Eu m-am apucat sa citsc o carte dar am citit doar aprox. 80%, este aventura, si este premiata cu Nobel, cartea se numeste "Se lasa noaptea" si este scrisa de Rudyar Kipling, nu sunt un cititor inrait, dar cartea asta ma fascinat, m-a dus intro alta lume departe de suparai, puri sisimplu te drogheaza!

| Iwishtoknow a răspuns:

O sa iti scriu cateva din cartile mele preferate, acum depinde de personalitatea ta pe care o vei alege:
1. Singur pe lume- Hector Malot
2. Robinson Crusoe- Daniel Defoe
3. Fram, ursul polar- Cezar Petrescu
4. Aventurile lui Tom Sawyer- Mark Twain
5. Calatoriile lui Gulliver- Jonathan Swift
6. Colt Alb- Jack London
7. La rascruce de vanturi – Emily Bronte
8. Amurg- Stephenie Meyer
9. Charlie si fabrica de ciocolata- Dahl Roland
10. Contele de Monte-Cristo –Alexandre Dumas
Sper ca o sa iti placahappy

| DaRkNeSs22 a răspuns:

Endymion Spring scrisa de Matthew Skelton
O carte care iti pare rau ca se terminahappy

| Achim_Anca_1990 a răspuns:

Incearca 'Jurnalul vampirilor' e interesant

| Doryancik a răspuns:

Da. e drept cele mai bune cartii sunt cele cu aventuri. Am citit multe carti cu aventura, dar cea mai buna a fost : "Clientul" de Jonh Grisham,"Umbra vantului" de Carlos Ruiz Zafon(O carte superba), cele 5 volume din" Ciresarii"de Constantin Chirita, La rascruce de vanturi de Emily Bronte sunt niste carti care merita citite. SPOR LA CITIT...
Sper ca merit funda.

| nanuca a răspuns:

Poti citi cartile din colectia Saga Amurg, eu le-am citit sunt foarte interesante sau daca le-ai citit poti citi:13 plicuri albastre sau mai poti citi cartile scrise de Jules Verne. Funda?

| oana2298 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa citesti cartile de Jules Verne cum ar fi: Copii capitanului Grant, Capitan la 15 ani, Staua sudului, Insula misterioasa etc. Dc incepi sa citesti una n-o sa te mai poti lasa de ele deci incearcale!

| DeliaLidiutza a răspuns:

Depinde cati ai ai... Cartile pe care ti le recomand sunt cel de Jules Verne.Sunt pline de aventura si de suspans. Daca de apuci sa citesti o carte nu o mai poti lasa jos din mana, pur si simplu o devorezi.Sunt spumoase! Spor la citit!

| bloodbath94 a răspuns:

Judecand dupa nickname, esti nascult in 1998. Prin urmare, iti recomand trilogia Winnetou si multe alte romane scrise de Karl May.