| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa devin rockerta. Dar nu stiu cu ce sa ma imbarc si cum trebuie sa ma comport? Daca ati putea sa imi dati niste idei va rog!

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

A fi rocker nu e atât o modă cât e, în primul rând, o stare de spirit.Asculţi rock, visezi rock, mănânci rock, respiri rock, eşti rebelă, nonconformistă, simţi că muzica te reprezintă, îţi dă o senzaţie de libertate absolută? Atunci eşti rocker, indiferent cum te îmbraci, altfel se simte că eşti fake.Hainele până la urmă reflectă personalitatea... Dar ca să nu te las fără un răspuns, în general când eşti rocker te îmbraci în genul idolilor tăi, există mai multe subgenuri şi nu toţi se îmbracă la fel dar în principiu e vorba de blugi, piele, plete, cizme ori bocanci, tricouri mai mult negre, imprimate cu fotografiile unor trupe, podoabe de argint... dar dacă ai asculta rock ai şti toate astea.Scrie pe google imagini "rocker girl style" şi inspiră-te dar vezi să nu fie ceva prea exagerat.

| Patrăţel a răspuns:

rolling on the floor RCKERTA? te imbraci ca o sorcova si te dai cu mult negru pe la ochii. Tru nu? coolrolling on the floor

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Bine ca nu vrei sa devi si u ROKERISTA ca varamea laughing
In general rockerii se imbraca cu haine negre.majoritatea.
Au frizuri calumea,, machiaj fain happy

| Pana a răspuns:

Eu as zice sa fii tu insati happy