| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

As vrea sa le pregatesc parintilor o supriza si sa prepar o mancare... Idei? Ce as putea pregati?

6 răspunsuri:
| Aida_3174 a răspuns:

O friptura de pui la cuptor, cu nste cartofi la cuptor.e delicios:X
friptura: pulpele de pui si ce mai ai carne de pui le speli si le dai cu sare si ce condimente mai vrei, le pui in tava si pui ulei peste ele, cam un sfert de tava, apoi pui apa, cam o cana sau 2 si le lasi pana se rumenesc in cuptor
Cartofii - ii tai ca pentru fiert(cubulete) dupa care ii pui in tava alaturi de ulei, piper, sare, bacon sau ceva sunculita sa le dea gust (taiata mic), usturoi in coaja, vrei 3 catei, ceapa (putina), ceva sa le dea gust.ma intelegi.imi dai fundita?puppy dog eyeskiss

| Sabiina a răspuns:

Daca vrei ceva mai usor si rapid, niste cartofi prajiti cu o salata. Cred ca stii cum se prepara. Bafta!

| Cita a răspuns:

Hey!
1.paste cu sos
ingrediente: 1 pachet de paste fara ou, 3 rosii (pulpa), 30 ml ulei, 1 ceapa, sare, piper, cimbru.
2. pulpe la cuptor cu cartofi
ingrediente: In functie de numarul de persoane:pulpe (eu am folosit intregi)
cartofi
sare
boia
condiment pentru pui
ulei pentru prajit cartofii.
Sper ca, te-am ajutat! Bafta!

| Eloissa_7084 a răspuns:

Buna... http://www.retete-bucatarie.ro/ poate te intereseaza.

| andreutzaRBD a răspuns:

2 oua cu sos la sos tai ceapa marunt si o pui in tigae cu ulei si o lasi sa pe foc iar dupa 3 -4 minute adaugi bulion si apoi pui peste oua si o sa-ti iasa super bun sau mai simplu piurede cartofi fierbi cartofii ii pisezi si apoi adaugi lapte delma si sare dupa gust si amesteci apoi pui in farcurie si faci la fel cu sosul cu ceapa in tigae cu bulion si pui peste piure si faci daca ai varza o dai prin razuitoare si o pui intr-un bol si adaugi otet sare ulei si amesteci si iese o salata de varza si un piure extraordinar crede-ma dar dac anul poti sa faci sosul nu e neaparatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca niste spaghete cu sos si la desert niste clatite.:)
uite si aici un site cu retete simple : http://www.e-retete.ro/retete-simple
Spor la gatit!