| nikolettta a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu urmatoarele intrebari:
1.Cat de greu este examenul pentru fac de farmacie la cluj sau la tm?
2. Odata intrat cat de grea este facultatea?
3.Cat de usor voi gasi de lucru in aceste orase dupa terminarea fac?
4.Cat se castiga la inceput?
5. Ce inseamna practic sa fii farmacist? Ca ma gandesc ca nu stai numai sa vinzi medicamente si atat.
va rog sa-mi rasp daca se poate la toate daca nu mai ales la 2, 3, 5
funda, vot, mersi si tot ce mai vreti voi big grin

1 răspuns:
| Alina a răspuns:

Eu am intrat la farmacie dar la bucuresti.din cate stiu, centrul universitar din cluj e f bun.admiterea cred ca e un pic mai usoara decat la bucuresti, dar facultatea e grea.de lucru iti vei gasi repede pentru ca farmacistii sunt cautati, asa ca din punctul asta de vedere eu cred ca poti sta fara griji.inainte sa dau la fac asta si eu eram la fel de curioasa sa aflu ce presupune meseria asta si nu inseamna doar sa vinzi ci si sa stai in spate, sa prepari tot felul de unguente sau alte substante, sa verifici tot felul de prospecte happy

Întrebări recente