| MaiMulti a întrebat:

As vrea sa ma apuc anul viitor de cursuri de dans, unde pot gasi prin Bucuresti sector 6 (de preferat) sau sector 1? Vreau sa fie jazz, funk, street dance, dar in special jazz.

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Nu exista stilu de dans jazz
exista 10 dansuri
5 latino americane : cha-cha, rumba, passo doble, jive, samba
5 standard: vals vienez, vals boston[lent], slow fox, tango, quick step
Iti spune unu care a facut dans sportiv 3 ani
bafta!

| MaiMulti explică (pentru ywar):

Exista, este o combinatie de street dance, r&d si mai era una.

| Bianca2204 a răspuns (pentru ywar):

Exista, eu fac big grin

| AxelTerner a răspuns:

Incearca trupa Trouble pentru dan stil Hip Hop etc

| Bianca2204 a răspuns:

Hei, poti incerca unde fac si eu la scoala de dans performers! este super, crede-ma (emisiuni tv, concursuri si cele mai tari coregrafii) doar ca este in sectorul 3 :D uite totusi un link http://performers.ro/