| AnOnIm20202020 a întrebat:

As vrea si eu un rezumat la povestea puiul De Ioan Alexandru Bratescu-Voinesti. fara copy paste. Vreau unul scurt. Sau un link cu unul scurt de pe net. Funda VA ROG CA INTREBAREA SA FIE APROBATA
VA ROG MULLTT!

Răspuns Câştigător
| Mwha a răspuns:

E vorba despre o mama pasare care ar vrea sa se imparta in doua, jumatate sa ramana cu puiul schilod care se agata de ea cu disperare si jumatate sa plece cu puii care sufera de frigul toamneii inaintate, de aceea autorul numeste capitolul, Sandi, sa asculti de mamica. happy e foarte frumoasa cartea, chiar daca ai nevoie de dictionar pentru a o intelege, merita cititawinking

7 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Sincer si eu am avut de citit puiul, si l-am imprumutat de la biblioteca, ceea ce-ti sugerez si tie sa faci, pentru ca are doar un capitol cu vreo 10 pagini maxim, si este mai sigur decat sa ceri pe net, dar daca ti-e lene s-o citesti ia-o de pe un site adecvat, nu de pe TPU, caci nu poti fi sigur. Nu vreau funda, e doar o parere.

| AnOnIm20202020 explică (pentru Mwha):

Ok,dar doar voiam sa stiu despre ce e vorba

| AnOnIm20202020 explică (pentru Mwha):

O sa o citesc! Multumesc mult!

| Mwha a răspuns (pentru AnOnIm20202020):

N-ai pentru ce big grin

| Cernat_George_1998 a răspuns (pentru Mwha):

Mwha multumesc si mie mi-a fost de ajutor rezumatul tau e scurt si bun like.

| Mwha a răspuns (pentru Cernat_George_1998):

Îți mulțumesc. Sărbători fericite...

| Mwha a răspuns (pentru AnOnIm20202020):

E vorba despre o mama pasare care ar vrea sa se imparta in doua, jumatate sa ramana cu puiul schilod care se agata de ea cu disperare si jumatate sa plece cu puii care sufera de frigul toamneii inaintate, de aceea autorul numeste capitolul, Sandi, sa asculti de mamica. happy e foarte frumoasa cartea, chiar daca ai nevoie de dictionar pentru a o intelege, merita cititawinking