| Dreamy a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase povesti de Alexandru Bratescu Voinesti? Inafara de "puiul".

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Scrierile sale pentru copii: „Puiul" (tragica moarte a unui pui de prepeliță), „Privighetoarea", „Bietul Tric", „Niculăiță Minciună" (un copil isteț de la țară neînțeles de săteni), etc.

| hannahmontana_6953 a răspuns:

Scrierile sale pentru copii: „Puiul" (tragica moarte a unui pui de prepeliță), „Privighetoarea", „Bietul Tric", „Niculăiță Minciună" (un copil isteț de la țară neînțeles de săteni), etc.