| andronik93 a întrebat:

Ati fost vreodata in New Orleans la parada de Mardi Gras? Credeti ca s-ar merita sa petreci o saptamana de concediu acolo?

1 răspuns:
| Darkmagic a răspuns:

Am fost eu, mai mult din curiozitate, sa vad daca intr-adevar lucrurile s-au schimbat dupa Katrina.
S-au schimbat. big grin
Daca ai bani, grija de portofel si oricum, drum (si o alta treaba) prin zona, merita sa mergi, (e o experienta pe care nu ai cum sa o traiesti in Europa).
INSA, pentru un drum exclusiv Romania-New-Orleans DOAR pentru Carnaval parca nu merita atat deranj. Leaga si tu mai multe orase pentru a te alege cu ceva (in sensul de VAZUT), nu are sens sa te cantonezi o saptamana numai in N.O., doar pentru Carnaval.
In cazul in care insisti pe ideea de concediu doar pentru Mardi Gras, rezolva-ti cazarea din timp, altfel nu gasesti o camera nici in Highway-Inn (sunt motelurile de pe autostrazi).