| akex a întrebat:

Aveţi 2 pahare.

Primul conţine un litru de apă, al doilea, un litru de lapte.

Din paharul cu lapte, luaţi o lingură si turnaţi-o în paharul cu apă…

Din paharul cu apă (în care aţi turnat lingura de lapte), luaţi o lingură şi turnaţi-o în paharul cu lapte.

ÎNTREBARE: Este mai multă apă în paharul cu lapte, sau mai mult lapte în paharul cu apă? De ce?

2 răspunsuri:
| sufletsel a răspuns:

Eu ca si in paharul cu apa si in paharul cu lapte este cate o lingurita in cel cu lapte o liguritza de apa si in cel cu apa o lingurita de lapte!

| akex explică:

Da dar cand iei din paharul cu apa acesta avea turnat in el lapte si apoi o torni in paharul cu lapte deci eu nu cred ca se intampla nimic.