| iuli22 a întrebat:

Aveti cumva idee daca s-a deschis patinoarul din iore?

Răspuns Câştigător
| C96 a răspuns:

8 Decembrie s-a deschis!

De ieri dupa-amiaza, amatorii de patinaj se pot bucura de luciul ghetii si in Parcul IOR („Alexandru Ioan Cuza"), din cartierul Titan.

Desi deschiderea era programata pentru ora 17.00, administratorii patinoarului au dat drumul amatorilor de gheata cu o ora mai devreme.

Asadar, la ora 16.30, Ice Park Titan era zgariat de lamele patinelor a peste 20 de oameni, iar restul asteptau la coada la casa de bilete. Zapada nu i-a impiedicat pe cei prezenti, ba, mai mult, le-a dat sentimentul de iarna de-adevaratelea. „Nu e frig deloc, e chiar frumos ca ninge. N-am mai patinat pana acum, dar ma descurc", spune Roxana, o fetita de 11 ani, care a exersat pe role toata vara.

„Pentru ei nu e frig, mai greu e pentru noi. Da! Mai ales ca nu e vin fiert", glumesc parintii fetei. Pe cei de la intretinerea ghetii zapada ii si avantajeaza, dar le si da mai mult de munca. „E bine ca ninge, ca se intretine gheata mai bine. Numai ca asa avem mai mult de muncit, ca trebuie sa curatam mai des. Pentru noi ar fi mai bine sa nu mai ninga", spune baiatul de intrare.

Pretul pentru o ora si jumatate de patinaj, de luni pana joi, inclusiv, este de 10 lei, la fel si inchirierea patinelor - iar programul este de la 10.00 la 22.00.

De vineri pana duminica insa, pretul pentru accesul pe gheata creste la 15 lei, iar patinele costa la fel. Si programul se modifica: patinoarul se deschide la 9.00 si se inchide la 24.00 (vineri si sambata) si la 22.00 (duminica).

Iar daca vreti sa-i ajutati pe cei mici sa patineze, la Ice Park Titan, instructorii le vor da lectii de o ora si jumatate contra sumei de 10 lei.