| мιcυтѕαααα a întrebat:

Aveti niste remedii ca sa scap de emotii?

Răspuns Câştigător
| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Incerca sa fredonezi in gand versurile unei melodii indragite de tine sau sa te gendesti la o persoana draga tiewinking Poate nu functioneaza la toata lumea dar totusi ai putea sa incerci
P.S.: Eu asa fac(nu megre chiar intotdeauna dar uneori are efect:*)

9 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Gandeste-te ca totul se va termina cu bine si tu vei fi fericita.Nu trebuie sa te emotionezi.De exemplu daca esti pe scena in fata a zeci de oameni trebuie sa te gandesti ca lumea te admira.

| AlexCrb a răspuns:

Alcoolul! Am participat vreo 6 ani la niste concursuri si la 50% din ele intram in proba destul de baut laughing

| NicoleSova a răspuns (pentru AlexCrb):

Daaaaaa hahahhaa drept. Asta vroiam sa scriu si eu laughing

| Filip23 a răspuns:

Emotiile sunt din cauza ca prefigurezi niste situatii negative si, probabil, petreci mult timp izolata si in activitati statice. Nu stiu cati ani ai. Un sport de echipa ti-ar prinde foarte bine. In vacanta ar da bine o tabara, un voluntariat. De fapt cam orice activitate de grup, insa nu cele exclusiv intelectuale. Cu timpul ai sa te simti mai bine in grup iar miscarea o sa iti dea un tonus bun si incredere. (Medicamentele sunt frectie, totul e sa eviti izolarea).

| мιcυтѕαααα explică:

Hai, ma, Alex! Si cati litri beai? O gurita sau mai mult?

| мιcυтѕαααα explică (pentru мιcυтѕαααα):

Alex? Bei litri multi? Te imbatai? Sau doar asa... o gurita? laughing

| AlexCrb a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Depinde de rezistenta la alcool laughing. Pe atunci era de ajuns o bere. Acum sub 5 beri nu cred ca m-as urca pe nici o scena laughing

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Incearca sa nu iti pese de cei din jur sau sa fredomezi o melodie in gand.Eu asa faclaughing

| costibogdano a răspuns:

Urmezi sfatul meu asa am facut si eu si la SALA si la ORAS pentru obtinerea permisului de conducere.
Te duci la farmacie si sunt niste pastile micute negre sau distonocalm pentru emotii pentru calmare foarte bune si iti promit ca nu vei avea absolut nici o problema pe acea zi... succes ast fundita