| Cristina788 a întrebat:

Bancurile sunt reale? Sau sunt doar niste imaginatii?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fiecare banc porneste de la o situatie reala dar multe sunt un pic lucrate pentru a suna mai bine.

| Razvan a răspuns:

Bancurile sunt facute de oameni care dau dovada de umor, de spirit de observatie si in general satirizeaza o anumita categorie socialawinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde. De obicei sunt inspirate din realitate, dar nu neapărat reale. Un exemplu de banc real era unul cu erorile la windows 95:
1. Mouse not found. Please click ok
2. Keyboard not found. Press any task to continue.
Acestea sunt nişte erori total stupide, dar chiar apăreau în windows 95. În timp s-a mai remediat problema.

daniela
| daniela a răspuns:

E un mod de a reefula a omenirii; fara a face haz uneori de necaz totul ar fi prea stresant

| Puiutz a răspuns:

Stii cum e...Fiecare banc are cate un sambure de realitatehee hee.

| HappyPills a răspuns:

Unele sunt realizate pe baza intamplarilor reale

| Muffins a răspuns:

Am auzit ca nu exista bancuri cu blonde...alea sunt adevarurilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iese fum fara foc, asa si cu bancurile, pornesc de la niste intamplari reale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar imaginatii desi se poate sa fie reale ...foarte rar se intampla asta