| Adyspeed a întrebat:

Banii aduc sau nu fericirea? poate ai fost in situatia in care ti-a fost rau si cineva a fost langa tine ( te mai gandeai la bani sau la cine iti e aproape?) vreau si au pareri... funda si voturi multe

Răspuns Câştigător
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Pentru unii da pentru altii nu, Banii nu aduc fericirea ci mai degraba iubirea aduce fericire.cand iti e rau te gandesti doar ca cineva sa iti fie alaturi si sa ai o bucurie ca totusi in ziua de azi cuiva ii mai apsa de tine, deoarece degeaba ai bani ca se duc de azi pe maine si un alt lucru degeaba ai tu bani si esti singur si nu ai si fericire si multe alte chestii

5 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Oricum banii nu vindeca nici sanatatea
happy..banii nu au valoare..ci valorea o are persoana care e langa noi si ne sprijina si tot ce facem e reciproc...astazi la baza numai e sinceritatea pentru multi/multe ci minciuna...asta e lumea!

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Banii aduc fericirea, dr nu o fac sa si ramana!

| Orgolios a răspuns:

Pentru toti va spuns, Banii nu aduc fericirea dar iti trebuie banii pentru a cumpara fericirea, esti bolnav medicamentele sunt pe gratis? Banii aduc sanatatea, fericirea, Cum ai putea fi fericit daca traiesti pe strada dar iubesti pe cineva, tu mananci iubire?

| evaziv a răspuns:

Eu am o multime de bani, imi cer scuze ca nu sunt modest acum.Dar iti zic cat mai pe romaneste sa intelegi.Banii nu aduc fericirea, degeaba ai bani daca nu ai cu cine sa te bucuri de ei.Cum ar fi o partenera.Sunt multi ce se prefac, multi se dau prietenii tai cand tu faci cinste cu tot si ei nu dau nimic niciodata.Trebuie sa-ti alegi persoanele cu cap daca vrei sa ramai cu bani si sa nu fii considerat un prost.Numai bine!

| AdrianTpu99 a răspuns:

Banii nu pot aduce mereu fericirea. De exemplu majoritatea copiilor pe care ii stiu bogati de pe aici de unde locuiesc nu au mai mult de 5 prieteni adevarati. Totusi banii pot aduce fericirea in unele situatii de exemplu vrei neaparat ceva. trebuie sa echilibrezi bine mereu prietenii si modestitatea ta!