| EdiLaver a întrebat:

Barurile o sa fie deschise de revelion?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Si chiar de ar fi deschise nu ai voie sa ajungi la ele ca restrictiile de circulatie noaptea sunt in vigoare

| Catrice a răspuns:

Nu pricepi mă, totul se închide la 9.

| mudokins78 a răspuns:

Da! toate!

| zilog a răspuns:

Visezi

| zilog a răspuns:

Numai bordelurile că alea sunt ilegale așa că nu poti da o lege să restrictionezi activitatea la ceva care este deja ilegal
asta inseamna ca daca ele continuă să existe
inseamnă că închid la ce oră vor ei
asa că daca porți mască și faci programare și ai vreo 100 euro de investit pentru o noapte fără stresuri CU BĂUTURĂ INCLUSĂ!

Dacă ar vrea să le închidă mai întâi să le bage in legalitate să văd si eu analizele afișate pe ușa când a fost făcut ultima data ITP-ul dacă au luat RAR-ul
si să îmi dea facutră să pot merge la OPC să spun că era prea largă și nu am simțit nici o plăcere așa că nu sunt mulțumit de servicile prestate.
Să mergă COP-ul să verifice dacă nu cumva are rozeta mult prea tocită

| Vântulalb a răspuns:

Din moment ce este INTERZISA circulatia dupa ora 21, cum sa fie deschise barurile?

| Sekim a răspuns:

Asta depinde strict de patron sau proprietar. Daca el alege sa tina deschis, in cazul in care are personal care dorește să lucreze de sărbători ( nu poate să îi oblige ), da, va fi deschis. Probabil vor fi baruri deschise dar nu toate.

| goguPatent a răspuns (pentru Sekim):

Cum adica tine de patron cand legea zice ca sunt inchise in perioada asta?

| Sekim a răspuns (pentru goguPatent):

Ziua daca nu mă înșel se poate și, daca te gândești puțin, chiar tine de patron. Legea spune că sunt închise însă daca eu îl deschid nu e ca și cum iese de după colț un polițist și mă împușcă in cap.

| goguPatent a răspuns (pentru Sekim):

Nu te împușcă in cap, iti da o amenda de pierzi si mininul de bani pe care i ai facut în ultimele luni = faliment. Si in noapte de anul nou s-ar putea sa apara de dupa colt.

| Roberrt21 a răspuns:

Depinde de proprietar

| al0o0o0 a răspuns:

Legal nu

| iuliaOK a răspuns:

E da

| Berlinu a răspuns:

Viseaza