| Andruta a întrebat:

Bmw sau audi? sau orice alta marca.winking

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Depinde de tip, clasă, model, anul fabricaţiei, etc, e cam irelevant să comparăm două maşini efectiv după marcă. De exemplu, personal, mai bine aş prefera un Opel Astra din 2006 sau un VW Passat din acelaşi an, cu 180 CP sub capotă, decât un Mercedes de 90 CP să zicem. Ţin mai mult cont de performanţe.
În altă ordine de idei, toate maşinile nemţeşti sunt bune. happy În vârful piramidei, fără doar şi poate se află Mercedes şi BMW, urmate de Audi, Volkswagen, Opel, Skoda, etc, astea în rândul mărcilor cel mai des întâlnite pe drumuri.
Personal, când o să-mi schimb maşina, aş vrea să-mi iau VW. Din câte am auzit este cea mai bună marcă, din categoria de automobile accesibile, plus că şi piesele sunt mai ieftine. Oricum, Mercedes rămâne în vârf, categoric, dar nu oricine îşi permite, mai ales că şi întreţinerea este foarte scumpă. happy
O seară frumoasă!

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

BMW la putere si DAF la camioanewinking sau scania happy

| Alexandru a răspuns:

Skoda. Poate cea mai buna masina la raportul calitate-pret si acum...la drept vorbind, pe aceste vremuri cred ca acesta este cel mai important aspect.
Dar nu numai prin asta Skoda este o masina superba. Are cam tot ce iti poti dori de la o masina.
Pentru mine, Skoda este marca numarul 1 in industria auto.

| ancutsa410 a răspuns:

Dacialaughing

| foxi a răspuns:

Prefer vw!

| patty32 a răspuns:

Eu zic bmw happy

| byancacool a răspuns:

Bmw

| BOGDAN a răspuns:

Bugatti :X:X:

| coosmin24 a răspuns:

rolling on the floor orice alta marca.poftim.lamborghini, ferrari. porsche
dar dintre bmw si audi-audi preferlove struck.

| doru10rapid a răspuns:

Audi

| aty91 a răspuns:

Mie imi place foarte mult audi a4 a5 si a6, dar si bmw'urile sunt frumoase.

| FulgerMQ a răspuns:

Ferrari

| Optima a răspuns:

Prefer Toyota)

| ihaterain a răspuns:

Audi

| MysteriousVIP a răspuns:

Bmw

| ada_1591 a răspuns:

Audi love struck:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peugeot. Imi place foarte mult modelu` acestor masinibig grin. Am un Peugeot 307 si sunt foarte multumitalove struck, il adorrbig grin.

| Kitty_3343 a răspuns:

Eu as alege bmw pentru tractiunea spate :X