| jethebest a întrebat:

Bun TPU cum sa-mi lamuresc parintii sa-mi cumpere un laptop
bun adica vreunul la vreo 22 mil.Parinti mei zic ca nu are rost sa-mi iau un laptop scump ca peste vreo doi apar altele, ca leptopul asta care vrei sa ti-l cumperi se va defecta si alte porcarii...mami si tati vor sa-mi iau un laptop la vreo 17-18 mil (au am zece mil banii mei).Nu stiu evectiv ce sa fac:((.ma puteti ajuta? Sau sa-mi dati macar un sfat.

Linkurile laptopurilor:

http://www.pcgarage.ro/......2gb-brown/

Acest zic eu ca este cel mai bun dintre astea trei in raport calitate/pret.Voi ce ziceti?

http://www.emag.ro/......ENHGKBBBM/

Iar acesta este de la eMAG.

http://www.emag.ro/......ENX4KBBBM/

Si acesta este de la emag.Are procesor i5 da nu are DVD RW
si nu mai stiu ce.

Ce parere aveti despre Marca Lenovo?
Ce ati alege intre marca ACER, Lenovo SI Asus? funda anticipat!

3 răspunsuri:
| davidwarner a răspuns:

Pai spune.le ca nu e mare diferenta intre preturi, si ca nu conteaza daca vor aparea modele noi, laptopul tor va fi conform cerintelor tale si nu ai sa mai ceri altul, mult timp. Ar ajuta si daca ai mai strnge niste bani, sa vada cate eforturi faci pentru el.

| TPU3455353576 a răspuns:

Acer

| LaAURAa a răspuns:

Parintii tai cred ca vor din inima sa iti faca pe plac si sa te vada multumit, pe de o parte - ideea e ca au cumva dreptate cand spun ca se va invechi iar peste 2 ani cu banii astia iti iei "super piesa". pe de alta parte nu e vorba decat de o diferenta infima de la 17-18 la 22 mil
deci cumva poti strange tu diferenta necesara pentru a achizitiona laptopul dorit de tine- fara mare tamtam- sunt oameni si au si ei durerile si frmantarile lor- fii bland cu ei, nu incapatanat si capricios, comunica cu adevarat si sunt sigura ca se va rezolva asa cum doresti tu!