| Skittles19 a întrebat:

Acum cateva zile m-am uitat si eu, din pura curiozitate, pe lista utilizatorilor suspendati si am vazut ca foarte multi erau suspendati pentru SPAM.
Ce inseamna SPAM? Ceva measje cu virusi sau ceva? Stiu ca este si la e-mail si acolo majoritatea mesajelor din SPAM sunt cu virusi sau publicitate.
Astept raspunsuri.
Fundalove struck.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Spam, in general, se refera la reclama, la mesajele nesolicitate, la postarile suparatoare, in care esti rugat sa votezi pe nu-stiu-cine, nu-stiu-unde. Daca acest gen de comportament este repetat in mod regulat aici, pe TPU, atunci utilizatorul respectiv este mai intai raportat si apoi avertizat/suspendat.
Poti citi aici mai multe: http://ro.wikipedia.org/wiki/Spam.
Succes!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Flaviii, ma bucur, ca raspunsul meu ti-a fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Publicitate neplatita.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Spam este un mesaj care se repeta de mai multe ori pentru a face publicitate.

| DizzYuzzY a răspuns:

Dupa parerea mea SPAM inseamna:
-ai fraierit un utilizator
-ai facut ceva contra site-ul
-ai vorbit urat
-ai injurat un membru staff

eu asa cred.

| VicentiuVice a răspuns:

Adica trimit un mesaj il repeta, fac relcama la un site intr-un mod obsesiv. cam asta e :
Spamming (sau spam) este procesul de expediere a mesajelor electronice nesolicitate, de cele mai multe ori cu caracter comercial, de publicitate pentru produse și servicii dubioase, practicată în industria e-marketingului și de proprietarii de situri pornografice. Spam-ul se distinge prin caracterul agresiv, repetat și prin privarea de dreptul la opțiune.

Un mesaj care vine în urma consimțământului exprimat în prealabil de destinatar nu este spam. Detalii legale referitoare la spam sunt prevăzute în "Legea 506 din 17 noiembrie 2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal și protecția vieții private în sectorul comunicațiilor electronice" (Art. 12).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SPAM eu stiu ca inseamna ca ai injurat sau nu ai vorbit frumos.