| MICHAEL_7160 a întrebat:

Acum doua minute am inceput sa joc pe facebook farmville dar nu stiu cum se joacalaughing imi puteti spune va rog? Astept un raspuns

P. S. dau funta MARE

Răspuns Câştigător
| march a răspuns:

FarmVille va cere apoi crearea personajului virtual (avatarul). Acesta poate fi editat oricand, asa ca nu va ingrijorati daca nu arata perfect.

Jocul incepe oferindu-va 300 de monede (coins) si 6 parcele, dintre care 4 vor avea deja diferite legume plantate. Puteti culege plantele crescute efectuand click pe ele, apoi puteti ara pamantul efectuand un nou click si, in cele din urma, puteti planta o noua recolta cu un alt click.

SFAT: culegeti toate recoltele intai, apoi arati toate parcelele si apoi plantati toate loturile pentru a economisi timp

Pentru a ara o parcela veti consuma 15 monede si veti primi un punct de experienta. Punctele de experienta acumulate va vor ajuta sa cresteti in nivel si sa deblocati mai multe optiuni in joc. In timp ce calculati ce recolte sa plantati, luati in considerare timpul necesar pentru ca acestea sa fie gata de recoltat: daca, de exemplu, stiti ca veti fi plecat 12 ore, incercati sa plantati ceva ce va fi ganta in 8-12 ore.

Concentrati-va atentia asupra cresterii numarului de parcele arabile din joc (si plantati cele mai profitabile legume): cu cat aveti mai multe, cu atat castigati mai multa experienta si mai multi bani, permitand-va sa va extindeti si mai mult.

Dati mare importanta cadourilor primite de la prieteni (adaugati-i pe toti din lista si trimiteti-le la randul vostru cadouri pentru a spori sansele ca si ei sa va trimita), in special animale si pomi de toate felurile pentru a va spori veniturile.

Nu incercati sa cumparati cladiri sau alte briz briz-uri pana la nivelul 10-15, concentrati-va asupra fondurilor si a fermei. Abia apoi urmeaza luxul in FarmVille!

Si nu uitati, evident, sa reveniti pe Ghid FarmVille pentru si mai multe sfaturi, sfaturi avansate si trucuri pentru a va transforma ferma intr-o ferma de vis!

3 răspunsuri:
| rRAzvANn a răspuns:

Lol cu mouseul si tinand cont de timp
plantezi, alea alea, intreba si tu un taran ca el stie happy

| RazvanCool a răspuns:

E simplu pui terenuri si apoi cumperi seminte dand clik mai intai pe teren.
Un tere in plus costa 15 coins

| Prezidentul a răspuns:

Vezi ca ai acolo o sageata "multi tool" apasa pe ea si grebleaza pamantul, apoi du-te pe marchet si alegetzi la lvl 1 ce planta ti se pare convenabila (wheat-grau) apoi o plantezi - la lvl mare o sa ai animale si pomi/case etc...eu deja m-am plictisit am facut lvl 19 big grin