| Giuly_3112 a întrebat:

Buna ajutati-ma va rooog am un cos de saptamani intregi chiar langa buza nu e herpes vrea usa scap de el ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu e copt si nu s-a colectat puroiul intr-un mot alb, atunci poti pune un mic plasture sub care pui o mica frunza de patlagina strivita.Si o schimbi ce cateva ori pe zi. Ea ajuta la colectarea si drenarea cosului.Aceasta metoda se foloseste si la furuncule. Daca e mic, stoarce-l.

| MosCraciun a răspuns:

UN COS?
Asta inseamna ca iti pui mana pe fata des...
Incearca Zineryt sau Eritroacnol.

P. S. Daca folosesti una din cele produse care ti le-am dat sa nu te speli cu apa pe fata.

| emdy09 a răspuns:

Pai. as`zice sa iti dai dupa ce te speli pe fata cu o cremea anticosuri, sau sa ii dai cu un corector...big grin si incearca sa nu mai pui mana pe fata des... spers sa te ajute sfatul meu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il storci straight face
doamne ce greu este oh go on

| staysmart a răspuns:

Nu cred ca e cos daca are saptamani de cand suferi. Trecea daca era cos. VEzi pe http://www.acnee.info ce se intampla cu cosurile si cat dureaza ele.

Întrebări recente