| VladGogoanțăNicolaie a întrebat:

Am 11 ani si nu stiu cum sa reusesc sa economisesc banii primiti.Imi dati niste sfaturi?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai, pune cate o suta sau doua sute intr-o parte, si astfel se aduna. Pana strangi mai multi.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu-i mai cheltuiwinking.

| eudoareuu a răspuns:

Pune o parte din bani deoparte și cumpără doar strictul necesar.

| LucyndaBianca a răspuns:

Buna! Ai putea intr-o agenda sau caiet A5 sa faci un tabel cu 3 coloane.
1. Data in care am primit bani
2. Suma primita
3. De la cine am primit (optional)
Si banii fie ii pui intr-un plic si plicul il pui in caiet fie poti pune banii in dulap, sub hainele impaturate. De preferat sub hainele de iarna, sau u n raft la care umbli mai rar.

| calvinneed a răspuns:

Pușculița este de folos.

| Puckey a răspuns:

Cati bani ai?