| iulia_4374 a întrebat:

am 12 ani si vreau sa impresionez un baiat greu de cucerit. cum as putea? dau fundita. va rog ajutati-ma URGENT!

Răspuns Câştigător
| Pinkyx a răspuns:

Poi. vorbeste`i despre ceva ce ii place lui foarte mult, fa-te interesata si tu de acelasi lucruthinking

21 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Cum am mai zis de mult, ganditi-va ca la varsta asta nu ne mai jucam cu papusile (unele). voi mereu dati raspunsuri gen:"vezi-ti de scoala", etc. Probabil ca fata are note MARI si chiar daca nu ar avea nu e treaba voastra. Ea a intrebat cum sa il impresioneze pe respectivul baiat. Sper ca de acum inainte sa nu mai comentati in legatura cu varsta, parca ar fi o crima sa fii cu un baiat la varsta de 12 anistraight face S-au schimbat multe de cand erati voi copii, sau poate chiar sunteti dar va considerati superiori ca aveti cu cativa anisori in plus. Nu o luati in nume de rau, dar am 12 ani si nu mi se pare nimic ANORMAL in a avea un prieten la varsta aceasta.Mari.

| DarQueen a răspuns:

Mai intai cucereste tu profii si notele de 10 apoi ai vreme si de baieti mai tarziu.

| Alina a răspuns:

Ignora-l...chiar functioneaza!

| Cretzule a răspuns:

La 12 ani nu crezi ca ar trebui sa ai alte preocupari? big grin

| Nita a răspuns:

Spune-i ca iti place de el si poate vei rezolva ceva...

| KristinnaKr a răspuns:

Fi u insati ...il vei atrage ca pe un magnet...happy:X bafta la cucerit!

| anonima16 a răspuns:

Asteapta sa cresti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! sunt si eu cam in situatia ta dar iti voi da un sfat : trebuie sa fii mai baietoasa nici chiar exagerat, si trebuie sa te imbraci foarte sick sa inviti acel baiat la ziua ta sau la diferite petreceri. crede-ma o sa-ti mearga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce trebuie sa-l cuceresti?
fii mereu inm preajma lui cand are nevoie.
arata`i ca esti o fata buna si ca il meriti.
nu fi geloasa daca azi il vezi cu`ofata. maine poate fi al tau.
si daca iti cere ajutor ajuta`l.
sau daca`l vezi trist, investeleste`l.
vbiti multe multe pe mess.
fa`l sa se simta bine cu tine.
love struck. si o sa vina de la sine.
crede`ma.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii u naturala, poate ca se va intampla de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. scuze cand faci vreo 13-14 ani poti sa-ti dau un raspuns care merge la toti baietii ( daca esti fata desteapta majoritatea baietilor iti cad in plasa doar uitandu-se la fundul tau si daca mai ridica capul incep sa saliveze )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai noi suntem discriminati de astia mai mari dar nu asculta vorbele rautacioase tu fi indiferenta cu el si el te va baga mai mult in seama si eu am 12 ani si stiu cum e sa fi indragostit bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu 12. Vrei sa ma impresionezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi tu insuti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Date pe langa el. Pune o prietena buna sa-l intrebe daca ii place de tine sau sa puna vb bune pentru. tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am indragostit odat si stiu cum e. deci da-te si tu pe langa o prietena sa il intrebe daca te place... daca da succes daca nu imi pare rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ce spui ce simti chiar daca e greu incearca si ai sa vezi daca te place dai un pupic dar deocamdata nu pe gura pe obraz daca zice ca vrea din prima sau adoua sa va sarutati pe gura e inebunit dupa tine chiar daca nu iti arata succes

| Mariuca4562 a răspuns:

De la par ingrijit la alegerea hainelor sunt multe, dar nu-i nimic, o sa-ti explic detaliat cum poti fura inima unui baiat, dar ai grija sa nu ''fi prinsa" daca ma intelegi. Daca nu esti tu o sa "fi prinsa" in fapt.Adica atunci cand te dai altcineva, iar acea persoana se indragosteste de tine cea falsa, iar in progul iubirii afla ca nu esti tu o sa-l doara si o sa te considere o enervanta.FII TU!
Sa incepem cu detaliile care nu trebuie sa lipseasca.
-Parul
Daca nu esti atenta cu el risti sa strici ce ai construit.Trebuie sa-l ai mereu aranjat, sa-ti pese cum arati, sa fi o domnisoara in toata firea.Fi spontana! Incearca ceva nou mereu!
-Hainele
Hainele sunt la fel de importante ca si parul.Nu trebuie sa fi banala! Sunt sigura ca si tu esti genul de domnisoara care zice ca nu are destule hainewinking, dar nu este un motiv de plangere.Nu spun ca trebuie sa te imbraci la fel in fiecare zi, dar nici ca trebuie sa iti iei haine noi din 2 in 2 zile.Hainele se pot combina in multe feluri! Ba chiar poti sa le dai un aer aparte un un nasture mai special sau cu un model facut cu vopsea textila.
-Tenul, corpul
Tenul trebuie sa-l speli in fiecare zi, fara sapun, caci usuca pielea, sau in loc de spalat poti sa te dai cu demachiant crema de la doina, este foarte bun, apoi sa stergi fata.
Corpul - Fa un dus aproape in fiecare zi, foloseste deodorant, parfum rafinat si multe altele.Ai mare grija! Nu te da cu parfum la subrat! Multa lume face asta dar e o porcarie! Daca te dai apar broboane!
-Dintii, buzele, masti
Dinti spalati cel putin seara.Trebuie spalati o data, apoi clatesti, a doua oara, fara a clati, doar scuipi, apoi daca ai un produs special pentru albirea dintilor ar fi minunat! Apoi apa de gura. Dintii trebuie spalati seara, dimineata, si atunci cand mancam ciocolata, sau produse colorate.
Buzele trebuie hidratate cu un balsam.
Pentru cosuri si acnee o masca care contine 3 lingurite de miere si una de scortisoara, tinuta pe fata 10-15 minute ar fi perfect, apoi spalata fata cu apa calduta.
A da si era sa uit! Daca ai probleme cu colaceii bea un pahar mare de apa cu 10 -15 minute inainte de masa, iar ziua bea in total 2 l de apa! Chiar daca iti mai place de acel baiat sau nu sper sa-mi dai funda fiindca am muncit nult la acest raspuns happy. Funda?

| rus_8333 a răspuns:

Salut sun baiat.sti cum sal cuceresi? lasa-i in usa de la loc scrisori da nu iti pune numele chiear functioneaza asa ma cucerit si pe mine prietena mea

| VlaAaDuTzZ333 a răspuns:

Incearca sa fi cat mai sincera cu el,stai in preajma lui,dar nici nu exagera,dupa ce vezi ca te saluta, se uita la tine, ca auzi ca vorbeste cu prietenii lui despre tine atunci poti sal inviti la un suc.Pana atunci organizeaza multe petreceri si cheama-l si pe el.Bafta!

| rares_4731 a răspuns:

Ascultama sunt baiat si eu am cucerit acum doua zile o fata de 12 ani nu a fost deloc usor.eu am avut incredere in mine si prietenii mei (unul din ei era colega cu fata aceea)sper ca ai si tu niste prieteni alaturi de tine ca sa te ajute si cand il vezi mai bagate si tu