| dragutzyka29 a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa strang niste bani dar nu stiu cum.Nu le pot cere parintilor pentru ca nu stam f. bine cu banii.Va rog mult, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Poti sa te duci la McDonald's, sa imparti pliante, sa plimbi caini, sa devi reprezeventant firme cosmetice(insa va trebuie sa o rogi pe mama ta sa semneze pentru ca ea e majora), sa vinzi(inghetata, limonada), sa te duci intr-un talciog sau in fata curtii(caz ca stai la curte) ca sa
vinzi jucariile tale vechi sau alte lucruri nefolositoare, sau daca te pricepi bine pe internet sa iti faci un site sau un blog si astfel din reclame poti castiga bani(insa si aici e nevoie de un major). Mult succes!

7 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

Off si uite micuta noastra cum creste si incearca sa devina independentahappy Crede-ma stiu cum e sa ai o situatie financiara grea. O sa-ti fie greu sa strangi bani dar daca ai rabdare si bagi la pusculita banii de bomboane sau banii de buzunar cu timpul vei aduna o suma frumusicahappy bafta in ceea ce vrei sa faci:*
(PS.nu incerca sa mananci mai putin pentru ca asta iti va face mai mult rau decat bine, incearca sa rupi de acolo unde stii ca nu dauneaza sanatatii nimanui) happy

| danaalexa a răspuns:

Fate agent avonwinking

| Alexandra_7361 a răspuns:

Pai esti cam micuta, nu poti sa te angajezi nicaieri. Dar asta nu inseamna ca nu poti face anumite servicii pentru vecini/cunostinte. Poate gasesti pe cineva dispus sa te plateasca pentru o mana de ajutor in gospodarie. Succes happy

| max_3105 a răspuns:

Toti vrem bani
tu esti cam micuta, ai putea sa fii baby sitter happy

| DarkMusic a răspuns:

Ai putea imparti pliante.desi nu sunt foarte sigura.esti destul de mica pentru un job si legal trebuie sa ai 15.vezi poate poti sa faci ceva pentru bani.sunt tot felul de chestii.

| YTwatchdog a răspuns:

Toata lumea zice ca este mica...de ce? eu la 12 ani am baut prima mea gura de wiskey.eu faceam ce zicea Diana cu jucariile.Merge mai bine cu livrerile pentru dorgatii din a-9-a

| OvITpU a răspuns:

Buna.
Depinde pentru ce iti trebuie acei bani daca ai nevoie pentru o urgenta te sfatuiesc sa te imprumuti la prietenii. Sa strangi nu stiu cum ai putea.
O zi buna.