| PBPBPAF a întrebat:

Vreau sa strang bani de un nou telefon pentru ca acum am o vechitura.Am 12 ani si nu vreau sa aud chestii de genu strange bursa cere parintilor sau de ce ai nevoie de un nou telefon etc.Va rog sfaturi.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deja ai spus tu singur toate variantele de a face rost de bani.Ce ai vrea sa iti spunem? Sa te duci la munca? Esti prea mic pentru asta.Alta varianta este: ASTEAPTA! Sa poti munci.

| godzila007 a răspuns:

Pai la 12 ani, singurul mod este de a cere bani părinților, daca stai intro zona muntoasa trebuia sa mergi la afine, daca stai la tara trebuia sa mergi la fan la vecini, bani se fac MUNCIND!

| Avocatul31 a răspuns:

1. Munceste
2.Economiseste ( cand ceri bani parintilor pentru un suc, o inghetata poti pune banii aia deoparte)
Alte metode nu mai stiu
Eu astea 2 le-am folosit si au mers
Bafta!