| SmIlEy_4608 a întrebat:

Am 14 ani si in vacanta asta as vrea sa ma angajez undeva pentru a-mi strange niste bani big grin Intentionez sa strang aproximativ 1000lei. Ce joburi de vara stiti mai usoare de practicat? De exemplu : impartit pliante... etc!

6 răspunsuri:
| SweetSacrifice a răspuns:

Nu poti face nimic deoarece este ilegal sa te angajeze cineva daca ai varsta sub 16 ani.

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Salut amice si eu am 14 ani si am cautat servici si nu poti gasi un servici la varsta asta. Ai nevoie de mai multe calitati trebuie sa ai 12 clase pentru a fi la un servici bun iar pentru unu foarte bun si bac si facultate etc. Sunt multe chesti care trebuie luate in considerare pentru a iti lua un serivici, Diploma, calitati, un certificat de absolvire a facultati etc sunt o gramada. De exemplu daca dintr-e 2 oameni tu ca te pricepi foarte bine sa te joci jocuri de exemplu si nu ai bacu si nici facultate ai doar liceu, iar celalt e mai zlab ca tine la jocuri dar are bacu si facultatea normal ca il ia pe el. Si nu spun toate astea ca sa primesc o funda ci ca sa ajut lume, trebuie sa ai multe chesti de indeplinit pentru a iti lua un servici, dar ce apreciez la tine este characteru ca il ai la fel ca mine sa ne angajez sa nu mai depindem de parinti. Dar pana la 18 ani depinzi de parinti din toate punctele de vedere. Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa imi dai funda daca vrei tongue. Pai in vacanta astas poti lua pe fiecare luna alocatia care e de 40 lei, iei pe 2 luni ai 80 lei tongue, iei pe 3 luni ai 1 milion si gata tongue. Salut iti urez o vacanta cat mai placuta alaturi de cei dragi sper ca imi dia funda tongue smug

| denymar a răspuns:

Poi plimbatul cainilor ar face 5 lei pe saptamana...Confectioneaza si tu ceva de mana si vinde-le.Sau eu am vandut pliante pe strada-->din alea de la magazine...Cauta pe google!

| SmIlEy_4608 explică:

Cand am zis ca vreau sa ma angajez nu m-am referit chiar sa ma angajez cu acte etc laughing treburi de astea usoare care nu necesita angajare!

| Marius_Ciuciumis_1992 a răspuns:

Fast food

| FMSAlin a răspuns:

Pai reprezentant avon, replezentant anumitor produse prin mall, super-market.Si sunt mai multe.