| anna1105 a întrebat:

am de facut un proiect cu Oceanul Antlantic si imi trebuie cateva specii de pesti
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| lavinia_3755 a răspuns:

Principalele specii de pesti ce se intalnesc in Oceanul Atlantic sunt: cod, hering, macrou, cele mai productive zone in pescuit fiind situate in jurul Islandei, in Marea Irlandei, in Marea Nordului si in largul coastelor Canadei. De asemeni, o mare cantitate de homari ia drumul marilor restaurante ale lumii in fiecare an.