| TequilaAdam a întrebat:

Chiar acum 2 ore am pus o intrebare despre pesti,si mai am inca una: Stiti cateva specii de pesti care au 4, 5 maxim 6 cm?

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna! Sunt cativa pesti care au intre 4-6 cm si sunt si draguti:
pestele Betta are intre 6-8cm.
pestele Gourami pitic (colisa lalia)Pestisorul atinge maxim 5.
pestele Zebra(asta nu stiu cati cm are da nu depaseste 6 cm).
pestele Neon: Acestia masoara la maturitate doar 4 cm lungime.
pestele Corydoras:pot avea dimensiuni cuprinse intre 2-2, 5 cm.
pestele Guppy: Masculul de guppy ajunge la o lungime de 3-5 cm iar femela poate atinge o lungime de 5-6 cm.
pestele Platy:femelele au dimensiuni de aproximativ 7 cm, iar masculii sunt putin mai micuti, nu pot depasi 5 cm.
pestele Cory(care e micut nu stiu exact cati cm are).
Sper ca ti-am fost de ajutor!

4 răspunsuri:
| Lykee a răspuns:

De acvariu?

| ligiligi a răspuns (pentru Lykee):

Da.

| Lykee a răspuns (pentru Lykee):

1.Papagalul de mare
2.Pestele fluture
3.Pestele xipho
4.Pestele gurami pitic

| Maria112 a răspuns:

Pestisorii aurii sunt foarte draguti happy.