| Andreea_8406 a întrebat:

Am incercat sa instalez Yahoo Messenger 9 si apare asta:

'Yahoo! Messenger is unable to download files needed for installation. Please check firewall and retry installation.'

Ce trebuie sa fac? Nu inteleg ce vrea sa spuna.
Multumesc mult pentru ajutor!

5 răspunsuri:
| alienware a răspuns:

Trebuie sa opresti firewall, apesi pe butonul
"Start" cauti acolo "Control Panel" apesi pe el dupa aia ti se vad deschide un folder si cauti acolo "Windows Firewall" intri in el si apesi pe butonul "off" si dupa aia "Ok" mult succes :*

| alienware a răspuns:

Daca ai windows xp scrie in colt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna firewall lul tau nu lasa sa instaleze messul sau nici sal download trebuie sai dai ok din setarile din firewallul tau id ul meu este samsamy2301 papa

| Andreea_8406 explică:

In ''Control Panel" nu scrie nicaieri "Windows Firewall" straight face

| Atreides2 a răspuns:

Adica antivirusul sau firewall de la windowsul crede ca programul downloadat de tine este un virus. Sau simplu, antivirusul si windowsul iti sugrumeaza banda.
Asa ca in functie de ce antivirus ai, dai jos firewall.

Ptr firewall de la windows, du-te in control panel, windows firewall, dai off is gata.

Problema e la antivirus, daca ai, ce ai. Daca nu, da un pm si vedem ce se poate face...