| PoiSoN_6490 a întrebat:

Am o intrebare: A fost cineva in Corfu(Grecia)? Daca da, va rog mult de tot sa imi spuneti si mie niste impresii despre insula per ansamblu dar si despre condiitile de cazare, mancarea, plaja, apa, si daca ati fost in Aquapark, cum vi s-a parut Multumesc >Mult!big grin

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Buna! Am fost in Corfu anul trecut ( 2009 ) si a fost super.Conteaza foarte mult si in cestatiune te duci de ex. unde am fost eu in sudul insulei in Kavos am avut parte de foarte multa agitatie si aglomeratie ( pentru ca Kavos e o statiune de tineri gen Costinesti sau Vama Veche la noi ). Eu am stat la o pensiune unde am platit putin dar am avut conditii destul de bune.La mancare stiu ca erau pe la restaurante si cafenele oferte gen. mic dejun 2. 50 euro sau cine ( 3 feluri ) la 8 euro ( deci preturile erau acceptabile. Plaja foarte ok cu nisip erau si sezlonguri cu umbrele iar apa era calda calda curata si numar daca mergeai cativa zeci de metri era mai adanca. Am fost si la aquapark care a fost super tare o gramada de topogane tunele acolo este si al 3 lea cel mai mare din lume bazin cu valuri super fain. Din punctul meu de vedere a fost o vacanta reusita ( daca vrei mai multe informatii imi poti trimite un mesaj ).

1 răspuns: