| marius577 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu pariurile sportive, cele cu sistem.
De exemplu daca pun sistem 5/8, castig si daca nimeresc mai mutlte meciuri (6, 7,8) sau doar daca nimeresc fix 5?
Merci.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Sa-ti explic cum sta treaba. Daca ai pe un bilet 15 meciuri si castigi 10 milioane cu ele, daca vrei sa iei sistem pe aceste 15 meciuri 10 din 15, castigul scade de la 10 milioane la 5 milioane dar stii ca ti-au iesit acele 10 meciuri si iei o mica parte din suma. Iti recomand sa nu faci bilete la sistem pentru ca este o mare pierdere de timp, mai bine ai incerca sa iei minim 5-6 meciuri cu x/1, 11, pfs, etc.

1 răspuns:
| OLBGromania a răspuns:

Castigi in functie de cate nimeresti. Trebuie sa nimeresti minim 5 ca sa iei ceva.