| Dreaqul a întrebat:

Am o mare problema, deci eu si cu cea mai buna prietena a mea avem un prieten cu care vorbim, ne plimbam, ne distram (nu e ca un iubit), si sia gasit alti prieteni putin mai mari ca noi trei, si prietenii aia isi tot bat joc de noi doua si i-am zis eu si cu prietena mea ca nu mai vbim cu el, si aseara cand a intrat pe mess ne-a intrebat pe fiecare in parte daca mai vorbim cu el, eu i-am spus ca nu si m-am certat cu el, a zis ca nu mai vbeste cu mine in viata lui si ma bagat la ignore list dar prietena mea i-a zis ca da mai vbeste cu el doar daca nu mai vin aia, si eu regret enorm ca m-am certat cu el si as vrea sa ma impac cu el deoare ce chiar e un prieten adevarat si l-am judecat gresit.Si va intreb cum as putea sa ma impac cu el? dau fundita, multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Parisblue a răspuns:

Dacă te mai intalnesti pe strada cu el, incearca sa ii vorbesti si explica-i ca a fost o greseala si tu ai fost doar suparata deoarece acei prieteni mai mari faceau misto de voi si ai zis totul la nervi si doresti sa va impacati. daca nu te intalnesti cu el poti sa ii spui prietenei tale sa ii transmita acest mesaj!happy succes!

3 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Trimite-i un mail si explica-i ce ne-ai explicat si noua sau un mesaj pe telefon. Daca iti e prieten te va intelege si te va ierta. happy

| marya a răspuns:

Buna,
Cand il vezi ar fi bine sa ii marturisesti in fata ca regreti ca te-ai certat cu el. Daca nu intelege pot sa ii mai spui"tu dai cu picoirul prietenia noastra". Daca nu ai curaj vorbeste cu prietena ta sa ii spuna lui ca tu regreti cele intamplate (o va face daca iti este prietena adevarata). Poti sa faci o adresa de mess si sa bagi id lui in lista noii adrese de mes si sa ii spui ca iti pare rau.

| Iasmiine a răspuns:

Spune- prietenei tale sa-i spuna ca iti pare rau si sa te ierte dar te-ai enervat pe prietenii lui. Sau daca ai nr. lui suna-l si spune-i ca iti pare rau. Succes!