| Dollicious a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre! Zilele trezute m-am certat cu prietenul meu pe motiv ca mi-a pus o intrebare mai incomoda, dupa care eu m-am suparat!:-|
Si tot asa ne-am certat si a doua zi, adica aseara, i-am zis ca sa faca ce vrea, ca nu-mi pasa si ma-ntrebat ca chiar nu-mi pasa daca il pierd?happy
Dupa aceea a iesit spunand ca el iese, ca vede ca n-am chef de vorbit cu el.Astazi n-a venit la scoala, nici pe mess n-a mai intrat toata ziua, iar eu cu o prietena comuna a noastra incepem sa ne facem griji pentru el, iar ea mi-a propus sa incercam sa aflam ce se intampla cu el, deoarece el s-a certat si cu mine, si cu ea, si cu inca un prieten de-al nostru, iar ei nu au de gand sa-l ierte daca mai continua sa ne ignore, iar eu nu vreau sa mai las, pana nu-si cere scuze!:-|
Ce sa fac?sad

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce se ceartă cu toată lumea?
Posibil să aibă nevoie de un pic de liniște.
Mai lasă-l 2-3 zile și apoi încearcă să ai o discuție liniștită, calmă cu el dar deschisă.
Pa, pa.

| Amelya02 a răspuns:

Ce intrebare ti-a pus? (poti sa-mi spui in mesaj daca vrei)
El ar trebui sa-si faca griji pentru tine, nu tu pentru el. Face pe interesantul. ignora-l pentru un timphappy

| noname4me a răspuns:

Sa te linistesti sa nu-ti mai faci atatea griji trece printr-o perioada in care are impresia ca e nedreptatit..orgoliu mare etc. o sa ii vina mintea la cap de la sine nu lasa tu de la tine pentru orgoliu lui copilaresc.

| eduardeddy a răspuns:

Inseamna ca sufera lasa-l cateva zile 2 max si daca nu apare dai de el si iti ceri scuze happy

| Dollicious explică (pentru eduardeddy):

Pai si cu mine cum ramane?:-|
Mie cine imi cere scuze, avand in vedere faptul ca el e vinovat, nu are de ce sa suferehappy