| RecycleBin a întrebat:

Am o mica mare problema.Intr-un timp imi placeau la nebunie telefoanele cu touch-screen, si chiar imi doream unul.nu imi puteam lua deoarece imi cumparasem unu nousad, si daca nu ai grija cu telefonele cu touch, se strica foarte repede.in fine...acum imi plac cele cu tastatura qwerty foarte mult.am fost la orange in orsul meu, si am vazut ca un telefon blackberry 8520curve este destul de ieftin, pret fara abonament(la liber)si m-am decis sa mi-l cumpar. dar inainte de a-l cumpara am vazut si cateva review-uri pe net si pareri si am citit ca nu se pot transmite date de pe un alt telefon(nokia samsung lg etc) pe blackberry, cauza fiind ca trebuie sa fie blackberry.chiar asa e sau poate fi o problema de retea sau asa ceva.va intreb pe voi care stiti.asa si are si joystick, si tot am auzit ca se strica repede daca e "frecat mult aiurea"si costa mult.
sper sa nu va fi plictisit yawn tot ce am scris, dar chiar am nevoie de o parere.multumesc muult!

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Un telefon bun.dar scump cu tastatura qwerty e Nokia e7!
http://www.alin-gsm.ro/nokia-e7-pret
daca vrei mai ieftin atunci iti recomand Nokia 5530 xm!
. sincer eu nu prea sunt cu BlackBerry!

| Teo a răspuns:

Faza cu transmisul datelor nu stiu daca e adevarata, cumnatul meu a avut BlackBerry si a putut sa-mi trimita date mie care la monetul acela aveam un Samsung, iar cu joystickul asa este se strica repede dar nu e chiar asa de scump de schimbat dar parerea mea nu iti lua telefon cu joystick pentru ca ascesta se strica o data de doua ori si dupa nul mai poti schimba pentru ca ti s-a stricat inchizatoarea si trebuie sa stai tot timpul sal pui si sa ai grija sa nu-ti cada.
Sper ca am putut ajuta.big grin

| Bianka_9565 a răspuns:

E adevarata chestia aia cu transmisul si-o prietena de-a mea isi luase si dupa l-a dat pentru altul uite aici eu am un telefon Samsung cu touch-screem este tare bun mi-a cazut de vreo 3 ori si este tare bun si eficient il ador eu l-am luat din Italia cu 60 de euro nu stiu pe aici cum sunt dar eu il ador te sfatuiesc ori sa ramai cu asta pe care l-ai cumparat ori sa iti cumeri cu touch-screen e super...te rog din suflet imi dai si mie o fundita plizzzzz din inima