| CoriiMonsterr a întrebat:

Bună.
Am Photoshop CS 6 modificam poze alandala și am intrat în "Liquify" și numai pot să îl folosesc adică dacă vreau să măresc nasul sau ceva nu pot. Când dau click să măresc mi se mărește poza dacă dau click să îmi modific fața mi se îndoaie poza cu totul habar nu am de ce dar ideea e că, atunci când folosesc efectul nu mi se mai modifică fața ci toată poza. Mă poate ajuta cineva? big grin Fundiță.

2 răspunsuri:
| SQueeZer a răspuns:

Deci, "Liquify" este un efect interesant. Poti modifica multe lucruri cu el. De exemplu daca vrei sa modifici doar nasul (sa il lungesti, sa il scurtezi...) trebuie prima data sa selectezi doar nasul sau ce vrei sa modifici pentru ca daca nu ai selectat nimic, Photoshopul crede ca vrei sa modifici toata poza si de aia patesti sa se "indoaie toata poza".
PS: Daca vrei sa selectezi doar nasul folosesti unealta "Lasso Tool" sau "Polygonal Lasso Tool". Succes! big grin

| CoriiMonsterr explică (pentru SQueeZer):

Aa ok mersi mult :3