| Feeetitzaaa a întrebat:

Am si eu o nelamurire...pana la urma se pot sparge parolele de la id-uri?, eu am auzit ca nu, dar mie mi s-a spart parola...astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| Gândac a răspuns:

Probabil ca PeTrO nu va mai reveni cu raspuns.
Si asta pentru ca NU SE POT SPARGE.
Cel care ti-a spart parola a fost probabil un prieten care ti-o stia, sau cineva a bagat-o la nimereala.

Dar nu exista asa ceva.

O prietena de-a mea a fost la niste cursuri de informatica, si printre alte chestii a aflat ca o parola care nu poate sa fie "sparta" (ghicita) e formata dintr-o combinatie din urmatoarele :

Litere mari si litere mici
Simboluri
Cifre

de ex : 01@drY
Sau ma rog big grin
Eu asa fac si sunt sigura ca nimeni nu-mi va ghici parola big grin

8 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Nu se poate sparge o parola de la yahoo, si nu numai prin program s-ar sparge parolele, s-ar sparge si prin coduri de programare si limbaje de programare si asta numai daca cineva ar stii destule date despre arhivele yahoo. Si daca ar fi un program de spart parole fiti siguri ca programul nu va ajunge pe net, sau sa-l descarci de pe strong din calculatorul unui roman laughing incercati pe la americani, japonezi oricum nu exista in prezent asa ceva. Compania yahoo si-ar pierde din renume.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! nu, nu se pot spare iduri.
doar hakeri pot face asta.
poate i-ai spus cuiva sau cineva a vazut cand ai pus tu parola la mess.

| Petronela a răspuns:

Buna! Da se pot sparge parolele de la id-urile de messenger.

| Gândac a răspuns:

Aaaa. Si apropo. Cei care iti spun ca exista asa ceva vor doar sa te fraiereasca si sa te faca sa-ti lasi parola pe undeva. Sa descarci programe care iti salveaza parola sau eu mai stiu.

| larrii a răspuns:

Se pot sparge din pacate... dar dracu stie cu ce programe.

| PotHed a răspuns:

Terminati cu fixatia asta nu poti sa spargi parole la id eventual poti sa o furilaughing crede-ma nu ti-a spart-o nimeni poate ai dat-o tu la cineva...

| BisUltras a răspuns:

Nu se pot cu niciun program. exista keylogger cu care iti fura toate datele din calculator. dar mai mult ca sgur t-ia ghichit parola happy

| Feeetitzaaa explică:

PeTrO : Cum? sunt curioasatongue