| Millanteria a întrebat:

Am un laptop Toshiba si am windows 8 pe el. Din pacate, toata memoria lui este in C, iar eu as vrea sa-i fac mai multe sectiuni, gen sa tin windows-ul in C, iar in D si E sa imi pun chestii de ale mele. Sorry, nu prea ma pricep la asa ceva, sper ca ati inteles ce am vrut sa spun si sper sa ma puteti ajuta. Merci!

2 răspunsuri:
| highestly a răspuns:

Buna, din pacate partitiile C, D, E reprezinta de fapt hard-uri...si pentru a avea mai multe partitii trebuie sa instalezi mai multe.Prin hard intelegandu-se componente ce se afla in pc.