| Cristi151 a întrebat:

as dori o descriere pentru jocul Lucius [GOG]. Traducere o doresc sa fie in romana.

Răspuns Câştigător
| Ice_Eci_1997 a răspuns:

Nu este ușor să fii Antihrist. În Lucius joc de aventura / puzzle, vă confruntați cu încercările și necazurile de a fi întâiul născut al tip roșie mare cu coarne. După cum s-ar putea astepta, avand in pedigree-ul lui tânăr, atunci când el suferă dureri de crestere, acestea implică un număr de corp considerabilă. Lucifer este un tata exigent, care vrea sufletele în schimbul pentru construirea tyke cu puteri telekinetice. Toate acestea contribuie la o setare sumbru, dar promițătoare în cazul în care obiectivul dvs. este de doar să dau seama cum să-i ucidă pe cei de pe lista hit diavolului. Din păcate, această premisă întunecat inovatoare nu este pusă în aplicare de bine, din cauza unei dependența de vânătoare pixel, iar tu esti scăzut pe scena cu ordinele doar pop pentru a începe să uciderea.
Intregul joc a fost împrumutat de la belsug seria Omen de filme de groază (astfel încât belsug vă întrebați dacă avocații sunt puse pe opritorul în acest moment). Luați pe rolul personajului titlu, Lucius, care primește o vizită de la tatăl său adevărat infernal cu ocazia zilei sale de naștere sasea pe 6 iunie, 1972 (care, desigur, înseamnă că el a fost născut pe data de bun augur din 6 / 6/66). Tati se oprește pentru a da pal-cu care se confruntă, lins, cu părul vampir putin daruri și comenzi marș. El are planuri mari pentru Lucius, și acestea pot fi cel mai bine realizat prin uciderea lui, ei bine, toata lumea destul de mult, care trăiește și lucrează în casa familiei uriaș numit Dante Manor.

Începi prin blocarea pur și simplu o servitoare în walk-in congelator bucătărie, și apoi absolvent la sacrificări inventive, cum ar fi taierea capului de măcelar în jumătate. Dacă sunteți familiarizat deloc cu decapitări și vivisections care a făcut primele două filme Omen atât de izbitoare înapoi în anii '70, veți ști exact ce fel de atmosfera Guignol Grand că Shiver Jocuri de developare se întâmplă pentru aici. Cea mai mare parte a jocului este înfiorător și subevaluate, cu Lucius bântuie pe holurile conac vechi, uneori cu doar o lanterna pentru a ghida drumul său. Un script abia acolo film B-și vocea care acționează mecanic face greu de a lua în serios povestea, dar ucide fac o impresie reala ca acestea stropire pe ecranul cu averse de piese de sânge și corpul. Jocul un echilibru bun între frisoane și Gore ca orice fan al filmelor de groază se va aprecia.

Nu e ca și cum Lucius este doar o medie, de zi cu zi de șase ani criminal în serie, fie. El dispune de o gamă largă de curtoazie supranaturale competențelor de tatăl vechi dragă. Acestea obține mai puternic cu fiecare crimă, astfel încât în ​​timp ce începe cu capacitatea de telekinetice de bază pentru a arunca în jurul valorii de obiecte și transforma pe masini (ghinion pentru că măcelar menționate mai sus), sunteți în curând mingi de foc de lansare destul de. În același timp, Lucius este doar un copil la părinții săi și personalul de uz casnic. S-ar putea pune la cale crime macabre, dar tot trebuie să te speli pe dinți și să curețe camera ta atât de mami si tati se poate vedea că ești un băiat bun (bit-unul din comedia neagra efective într-un joc care este altfel sumbru). Recompense pentru a fi atât de bine s-au comportat includ tratează, cum ar fi o placa Ouija, care dispensează sfaturi, desi nu este clar modul în care mama și tata luat mâinile lor pe astfel de brelocuri.
Aspecte ale gameplay-ul sunt mai mult off-neregula în realitate decât par la pus pe hârtie.Cea mai mare problemă este lipsa de informare. Te esență, întâmpinat cu instrucțiunile diavolului de a începe să omoare oameni chiar atunci când jocul începe, și sunt lăsate să suss cum de a merge despre a face acest lucru pe cont propriu. Sfaturi sunt date despre diferite abilități speciale, cum ar fi telekinezie, dar aspectele de bază ale jocului nu sunt explicate bine. Și ei cu adevărat ar trebui să fie, pentru că aceasta este o experiență unică, care îmbină atitudinea uciderea-sim de jocuri cum ar fi Hitman și Manhunt cu tropi aventura point-and-click. Lucius nu poate târî pur și simplu pe ucide sale. În schimb, el are nevoie să exploreze conacul de a încărca până inventarul lui cu diverse elemente necesare pentru a stabili victimelor și termina le-off. Lucius, de asemenea, trebuie să se strecoare în jurul valorii de. Noțiuni de bază văzuți de a face ceva ciudat cu mama sau la oricare dintre celelalte personaje care patrula rezultatele conac în lipsa instantaneu de misiunea ta. Acest proces are sens atunci când expuse clar, dar, din păcate, dezvoltatorii nu au inclus asasinate tutorial pentru a vă ajuta să obțineți o imagine clară a sarcina dumneavoastră.

| Cristi151 explică (pentru Ice_Eci_1997):

Tradus pe google translate? raised eyebrows

Altu?

1 răspuns: