| Piku a întrebat:

As dori si eu sa stiu cand raspundeti la o intrebare de pe TPU aveti emoticoane cum le faceti? Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii semnele corespunzatoare fiecarui emoticon :) uite aici: http://www.ymlover.com/lista-cu-emoticoane/
Spre exemplu, daca vrei sa pui ``sad`` adica ``suparat`` scrii :) ( adica ``cele 2 puncte`` si paranteza)

Sper ca te-am ajutat sa intelegi!;):)

10 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Este aproape ca pe mess doar ca acolo apesi pe ele iar acolo unde scrii iti apare cum este format asa faci si aici ca sa obti acest ecmoticon big grin apesi : si D vezi ca pe mess sau asta laughing este format din : ) ) bine ca tu nu lasi spatiu eu am lasat sa vezi cum se face bafta big grin

| BruneTTe a răspuns:

Pai trebuie sa le stii din cap, pe TPU nu le poti alege. Scrie ca pe mess, cu emoticoane si vor aparea.

| ancutsa410 a răspuns:

: ) )merge

| ChRoM a răspuns:

Le scrii ca pe mess happy

| Piku explică:

Eu am inteles dar imi scrie ca folosesc prea multe majusculesad

| Maria46854213 a răspuns:

Si tie ti-ar fi iesit emoticonul :* daca puneai - : kiss si big grin : D

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Nu avem emoticoane dar le facem asa de ex daca vreau sa fac happy scriu : ) (fara spatiu intre ele)

| Lorena_2784 a răspuns:

Le scrii ca si cum le scrii de obicei. De exemplu cum ar fi pe mess.
happy

| bibi58pan a răspuns:

Raspunde si tu la o intrebare si vezi.big grin

| Altnume a răspuns:

Buna Piku cand vreisa scriiiii un emoticon ii faci semnul de exemplu doua punce si dbig grin fnda?love struck