| diana1137 a întrebat:

as vrea niste retete simple de dulcuyri, o sa vina o prietena la mine si vreau sa facem ceva dulce, dar nu stiu ce

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
RULADA RECE
200 g nuca macinata, 200 g zahar pudra, 2 linguri faina, 3 linguri cacao, 2 oua.
Toate aceste ingrediente le amesteci, le framanti si intinzi compozitia pe un celofan presarat cu zahar si faina.
Intinzi o foaie rotunda.
Pentru crema ai nevoie de:3 galbenusuri fierte tari, 3 linguri zahar pudra, 150 g de unt, 3 linguri zahar tos, esente.
Strivesti galbenusurile si le amesteci bine cu zaharul pudra.
Separat freci untul cu zaharul tos, adaugi galbenusurile, esentele, le amesteci pe toate.
Cu aceasta crema umpli foaia, o rulezi si o dai la rece.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| alinaandreea150 a răspuns:

Pai ai putea sa incerci aici sa vezi ceva care iti place :
http://www.divahair.ro/culinar/retete/dulciuri-rapide-fara-coacere

Sper sa iti placa, mult sopr la a le face si multa pofta;)
Sper ca ti-am fost de ajutor :P Funda? :D