| Luissaa1332 a întrebat:

As vrea sa ii trimit unei prietene care locuieste in Bucuresti niste lucruri micute prin posta, niste bratari, niste inele, niste jucarii micute si o scrisoare. Cum trebuie sa procedez la posta si in ce trebuie sa le impachetez? Plic sau cutie? Multumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In cutie de carton ambalata bine. Scrii adresa destinatarului si adresa expeditorului(a ta). Te duci cu el la posta si in 2-3 zile ajunge la ea.

| xCeline a răspuns:

Daca e plic sa fie unul mare daca nu cutie de carton. Daca e cutie trebuie sa o impachetezi in coala alba, o sa completezi un formular pe care il primesti la posta cu datele tale si datele destinatarului.Coletul va fi cantarit si in functie de greutatea lui vei plati o mica taxa. Asta e tot.