| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce ar fi mai avantajos sa invat, limba coreeana sau japoneza? Ma intereseaza sa stiu pe care o pot memora mai bine, in special care imi va ramane pentru mult timp in memorie? Mie mi s-a zis ca limba coreeana e mai usoara, e adevarat? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Eu una stiu putina japoneza. big grin Dar coreeana este si mai usoara si putin mai "dulce", pe cand japoneza este putin mai grea fiindca are accente de pronuntie.
Oricum, ambele sunt destul de frumoase big grin Succes ^^

3 răspunsuri:
| VivianKorea a răspuns:

Coreeana e mai simpla iar literele japoneze is grele

| Ako a răspuns:

Yo! Mai bine invata japoneza, e mult mai simpla (cred eu)... http://the-last-night.nice-board.net/t156-expresii-cuvinte-in-japoneza
http://japan-mdfanclub.forumotion.com/t15-cuvinte-expresii-in-japoneza... Daca stii engleza e suficient oricum:) Sper ca te-am ajutat:)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as spune mai bine sa inveti aponeza deoarece e mai usiara si iti ramine in memorie )))) dar te-as mai da un sfat ...ca mai bine ai invata o limba exotica ca araba pentru ca in ziua de azi sunt foarte cautate aceste limbi.happy