| Baiaaanca a întrebat:

as vrea sa stiu cum argumentati voi urmatoarele propozitii :
1. Barbatii sunt mai buni parlamentari decat femeile
2. Barbatii sunt mai buni soferi decat femeile
. deci?

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Astea nu-s cumva propozitiile din manuale de cultura ciciva de a7a laughing?

| ImmortalQueen a răspuns:

Chiar intrebarile astea sunt in manualul de cl. a7a (civica)hee hee
Nu stii sa iti faci tema...

| Baiaaanca explică:

@ Loredana si @ Fluturas : nu, nu sunt plus ca eu sunt in clasa a 8-a raised eyebrows

| thealchemist a răspuns:

Totul are mai mult decit o singura fata si trebuie vazut din perspective diferite pentru a intelege intregul. ce inseamna sa fii sofer bun? barbatii sunt mai rapizi, dar cu o femeie sofer ai mai multe sanse statistic sa ajungi in viata la destinatie. iar despre parlamentari, ce vrei de la ei sa faca, sa ia decizii rapide - specialitatea barbatilor, sau sa lungeasca discutiile pina cind elimina multe alte variante posibile - specialitatea femeilor?

| Corina a răspuns:

Da, se pare ca barbatii sunt considerati mai buni decat femeile aproape in mai toate domeniile de activitate. Poate ca exista un sambure de adevar pe undeva, dar asta nu inseamna ca trebuie generalizat. Si totusi mi se pare destul de nedrept, atata timp cat niciun barbat din lume nu a nascut natural vreun copil. Daca ar reusi vreunul sa faca acest lucru, atunci poate ca ar merita aceasta distinctie de "Cei mai buni".

| Creatsa_1469 a răspuns:

Pai crudul adevar e ca... e adevarat tot ce se spune in aceste propoziti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu sti sa iti faci tema